• Головна
  • Як у комунальних закладах Слов'янська збираються економити на енергоресурсах
Новина
09:16, 24 березня 2021 р.

Як у комунальних закладах Слов'янська збираються економити на енергоресурсах

Новина
Як у комунальних закладах Слов'янська збираються економити на енергоресурсах

22 березня на сторінці у Facebook міського голови Слов'янська Вадима Ляха з'явилася інформація про підписання Меморандуму з Асоціацією енергосервісних компаній України. Ми вирішили поцікавитися, що це означає для міста.

"Підписали Меморандум про співпрацю з Асоціацією енергосервісних компаній України ЕСКО. У неї входять 14 компаній з 35-ти, які працюють на енергосервісному ринку країни.

ЕСКО пропонує енергосупровід об'єктів комунальної сфери. Перш за все, освіти та охорони здоров'я. Вони продають нам не обладнання, а економію. Іншими словами, фахівці обіцяють, що їх дії призведуть до економії ресурсів - від 25% і вище.

Спочатку планувалося, що моніторинг буде проведено в 17-ти найбільш енерговитратних установах бюджетної сфери та по ним будуть прийняті рішення. Але, обговоривши проблему, прийшли до того, що готові співпрацювати і в питаннях вуличного освітлення, і ОСББ. Запропонував голові правління ЕСКО Олексію Корчмиту підключити асоціацію до встановлення приладів обліку тепла в багатоквартирних будинках. Ідея здалася йому цікавою. Пообіцяв проконсультуватися з цього приводу з членами асоціації і дати відповідь", - такий пост з'явився 22 березня на сторінці у Facebook міського голови Слов'янська Вадима Ляха.

На прес-конференції ми спитали очільника міста, що це означає для міста, і які від такого Меморандуму бонуси. Як нам пояснили, проводиться аудит комунальних закладів освіти та медицини. Після аудиту робиться щось, що призведе до економії енергоресурсів. Це може бути альтернативний спосіб опалення, нова котельня, термомодернізація, нові вікна, обладнання тощо. Для кожного об'їкту будуть свої способи.

Далі інвестор не продає обладнання, а шукає способи дати економію міському бюджету та шукає того, хто вигідно надає це обладнання. Протягом кількох років місто користується обладнанням чи виконаними на об'єкті роботами, а те саме заощадження перераховується постачальнику послуги чи обладнання. 

Через кілька років (термін залежить від умов договору) усе обладнання переходить місту, а інвестор отримує свої витрачені кошти. 

Простіше кажучи, якщо якась лікарня платить 1 млн. грн. за весь опалювальний сезон, інвестор вкладає кошти в обладнання, а котельня лікарні працює із економією у 25%, ці 25% перераховуються постачальнику обладнання для котельні. Можна сказати, що обладнання викупається у розстрочку. Після того, як уся розстрочка сплачена, економія переходить місту.

Якщо встановлення обладнання не дало ніякої економії, то постачальник виходить з договору як той, хто його порушив. Для того, щоб запустити таку програму, рішення буде виноситись на сесію міськради.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #енергоресурси #економія #комунальні заклади #міська рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...