Чому на прапорі та гербі Слов’янська зображений сокіл і що він символізує

Сьогодні у Міжнародний День птахів ми вирішили пригадати головного птаха, який символізує наше місто - сокола. Чому саме він зображений на гербі та прапорі Слов’янська, розповідаємо у матеріалі. 

Прапор Слов’янська - це квадратне блакитне (лазурове) полотнище, у центрі якого розміщено зображення білого сокола, який розмахує крилами. Цей прапор був затверджений 22 липня 1997 року на сесії Слов'янської міської ради. 

Сокіл на прапорі символізує слова видатного земляка, українського поета-романтика Михайла Петренка «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю, чому я не сокіл, чому не літаю...». Було вирішено помістити сокола і на прапор і на герб Слов’янська. 

Михайло Петренко писав: 

Ось – ось Слов’янськ! Моя родина!

Забилось серденько в грудях,

Пригнулись до землі коліна,

А очі плавають в сльозах!

Слов’янськ, Слов’янськ! Як гарноти

По річці Тору, по рівнині

Розкинув пишнії садки,

Квіти пахучі по долині,

І так красуєшся собі!

Сокіл часто використовується в українській символіці. Наприклад, тризуб зображає стилізований символ сокола який атакує жертву на полюванні. Для слов’ян сокіл був священним птахом. 

Наукова назва сокола - Falco є похідною від латинського слова falx («серп») і підкреслює серпоподібну форму крил у польоті. 

Також у аналогічному вигляді (білий сокіл, який розмахує крилами) птах зображений на гербі міста Слов’янська. Він розміщений на зеленому полі. 

Слов’янськ новини герб прапор сокіл птах символ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
289 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі