• Головна
  • Що із доступністю у медзакладах Слов'янська
Новина
11:20, 31 березня 2021 р.

Що із доступністю у медзакладах Слов'янська

Новина
Що із доступністю у медзакладах Слов'янська

Згідно вимог Національної служби здоров'я України, до 1 квітня 2021 року медичні заклади повинні встигнути забезпечити усіма елементами доступності пацієнтів з інвалідністю. А що із доступністю у медзакладах Слов'янська?

Медзаклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Доступними мають бути всі місця надання послуг. Йдеться про заклади охорони здоров’я усіх форм власності, в тому числі ФОП, - повідомляється на сайті Національної служби здоров'я.

Така вимога стосується не лише споруд, де надають медичну допомогу. З 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані. З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде. 

У зв'язку з цим сайт 6262.com.ua вирішив дізнатися, що із доступністю у медзакладах Слов'янська. Ситуацію нам пояснила начальниця міського відділу охорони здоров'я Олена Джим.

Як нам пояснили, забезпечення усіма засобами доступності - питання високої вартості. Всі лікувальні заклади Слов'янська вже давно були забезпечені засобами доступності у вхідних групах, тобто пандусами. 

Але пандусів не достатньо. Доступними мають бути туалети, необхідні підйомники або ліфти, тактильна плитка тощо. Тому місто наразі інтенсивно працює над тим, щоб ці вимоги виконати.

За словами Олени Джим, НСЗУ, розуміючи, що така проблема є по всій країні, пролонгувало терміни до липня. Начальниця відділу запевнила, що у медзакладах міста завершуються роботи з обладнання засобами доступності. Роботи виконуються за кошти міського бюджету.

Читайте: Наближається завершення робіт: як виглядає слов'янська лікарня №1 всередині

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #медицина #медзаклади #медичні заклади #лікарні #доступність #НСЗУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...