11:08, 1 квітня 2021 р.
Пенсії, ціни на газ та призов. Що зміниться в Україні з квітня
Колаж 24 каналу
У квітні в Україні відбудеться низка змін.
Так, з 1 квітня підвищиться пенсійний вік для жінок, зміняться ціни на газ та варіанти договорів, з’являться нові медичні гарантії і розпочнеться весняний призов до армії.
Пенсійний вік
У 2021 році в Україні відповідно до закону Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування змінюються вимоги до страхового стажу, передає Укрінформ, а саме:
- щоб вийти на пенсію в 60 років потрібно 28 років стажу (до цього часу було 27 років)
- щоб вийти на пенсію в 63 роки потрібно від 18 до 28 років стажу
- щоб вийти в 65 років потрібно від 15 до 18 років стажу
Вимоги для виходу на пенсію в 60 років в Україні підвищуються поетапно: у 2020 для цього було потрібно 27 років офіційного працевлаштування, а у 2028 році - збільшиться до 35 років.
Крім того, якщо особі, якій вже виповнилося 60 років, офіційного страхового стажу для виходу на пенсію недостатньо, його можна докупити. Щоб докупити рік стажу, доведеться заплатити 31 680 грн (до квітня 2021 року ця сума була 24 937 грн).
Зараз в Україні жінки виходять на пенсію в 59,6 років.
З квітня 2021-го пенсійний вік для жінок збільшать до 60 років і таким чином вік і правила виходу на пенсію у чоловіків і жінок будуть однакові.
Проте жінки, які досягнуть віку 59,6 років до квітня 2021 року, зможуть отримати виплату на півроку раніше (це ті, хто народився з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961 року).
Ціни на газ
31 березня завершується термін дії постанови, якою взимку уряд обмежив ціни на газ для населення. Тож з 1 квітня ціна для побутових споживачів має повернутися до ринкового рівня. В уряді очікують, що вона не перевищить нинішній граничний рівень у 6,99 грн за куб, - пише BBC Україна.
Під кінець березня більшість компаній таки запропонували ціни на цьому рівні або нижче. Проте є й ті, хто пропонує газ дорожче - від 7,6 грн за куб (ТОВ "Газ ОП") до 8,85 грн за куб (ТОВ "Азовгаз").
Державний "Нафтогаз" повідомив, що у квітні збереже для своїх клієнтів ціну в 6,86 грн за куб, а для тих, кого не змогли забезпечити газом їхні постачальники, пропонує 6,99 грн за куб. У компанії також кажуть, що за дорученням уряду завершили розробку річного тарифу на газ.
Нові пакетні пропозиції від "Нафтогазу" будуть готові до початку травня.
Очікується, що такі ж річні пакети запропонують й інші учасники ринку. А споживач зможе змінювати річний тарифний план впродовж року на щомісячний, а також обирати будь-якого іншого постачальника газу.
Нові медгарантії
З 1 квітня діятиме нова програма медичних гарантій, яка передбачає 35 пакетів медичних послуг. З них два пакети будуть новими, а ще п'ять - виокремлені із вже наявних, повідомляє Національна служба здоров'я у Facebook.
У ній в фокусі особливої уваги пріоритетні напрямки. Серед яких - охорона материнства і дитинства. Медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком й у поточному році. Жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Окрім того, українки мають право на вибір гінеколога, який вестиме вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати. При цьому місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.
Зокрема, з квітня 2021 має запрацювати пакет послуг для лікування туберкульозу на первинці.
Окремими пакетами будуть ведення вагітності в амбулаторних умовах і стоматологічна допомога дорослим і дітям.
Весняний призов до армії
1 квітня розпочнеться весняний призов на строкову військову службу. Всього у квітні-червні цього року до армії планують призвати 14 246 юнаків.
До Збройних сил спрямують 6 500 людей, в Національну гвардію - 4 646, у Держприкордонслужбу - 2500 і ще 600 - до Державної спеціальної служби транспорту.
На весняний призов виділено 66 млн грн. Видатки на одного призовника складають 4 633 грн, з них 4 540 грн підуть на виплату грошової допомоги призовникам.
Опалювалювальний сезон
В Україні традиційно наближається до завершення опалювальний сезон, - передає 24 канал. Як правило, тепло до будинків перестають подавати у першій половині квітня – коли середньодобова температура протягом трьох днів не опускається нижче +8 градусів. Серед великих міст з датами відключення опалення визначилися, зокрема, у Дніпрі, Харкові та Кропивницькому.
Скоріш за все, по всій Україні опалювальний сезон закінчиться у квітні. Хоча і не з 1 числа.
Кордони
З 1 квітня українці зможуть відвідувати Кіпр, зокрема і з метою туризму. Вимоги для в'їзду: негативний ПЛР-тест щонайменше за 72 години до вильоту та відсутність тісного контакту з хворими на COVID-19. Ще один тест потрібно буде здати по прибуттю – в аеропорту Ларнаки або Нікосії. Якщо і він негативний – можна продовжити відпочинок. Мандрівники повинні дотримуватися всіх карантинних норм та заходів обережності.
До 31 березня Україна тут – у "сірій зоні". Тому в'їзд дозволено лише людям, які є громадянами чи резидентами Кіпру, їхнім чоловікам/дружинам та дітям, а також – за наявності спеціального дозволу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:35
Вчора
17:00
Вчора
16:01
Вчора
15:03
Вчора
14:34
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:58, 23 вересня
91
12:51, 22 вересня
21:05, 21 вересня
10:01, 1 жовтня
15
live comments feed...
Коментарі