• Головна
  • Чи можете ви комунікувати так, щоб вас почули? У Слов’янську пройшов тренінг
15:20, 27 квітня

Чи можете ви комунікувати так, щоб вас почули? У Слов’янську пройшов тренінг

Чи можете ви комунікувати так, щоб вас почули? У Слов’янську пройшов тренінг

Однією з найважливіших тем для кожної людини є спілкування. Людина – це соціальна істота. І кожному дуже важливо чути і бути почутим.

Особливо це стосується наших рідних та дітей, бо розуміння один одного є запорукою щасливої сім’ї.

Цієї суботи 24 квітня в «Теплиці» продовжили активну роботу учасники проекту «обійМИ» та батьки-вихователі будинків сімейного типу.

Під час цієї зустрічі говорили про  «Налагодження якісних комунікацій шляхом ненасильницького спілкування (ННС)». Спікером стала Наталя Міщенко, практикуюча психологиня та експертка в сфері ефективних комунікацій.

Учасники познайомилися зі структурою особистості людини та розглянули рівні комунікації. Наталя Міщенко розповіла, наскільки важливо усвідомлювати, з якою позиції ви починаєте спілкування, та розуміти, в якій позиції знаходиться ваш співрозмовник. Ефективну комунікацію можуть побудувати лише люди, які зайняли позицію «дорослої людини», і які працюють над пошуком варіантів рішень замість маніпуляцій та тиску авторитетом.

Дуже важливим блоком був розгляд способу ненасильницького спілкування у будуванні стосунків. Учасники ознайомилися з 4-ма кроками побудови ефективної комунікації:

  1. Спостереження. Для опису ситуації потрібно використовувати лише видимі конкретні факти, ніби ваші очі – це камера. На цьому етапі немає місця оцінкам, судженням, емоціям.
  2. Оцінка власних емоцій. Важливо добре проаналізувати себе та зрозуміти, яка емоція для вас на даний момент є актуальною в цій ситуації.
  3. Оцінка потреб. За кожним почуттям стоять наші потреби, які ми хочемо задовольнити. Лише коли ви самі розумієте, що вам потрібно, ви зможете це коректно донести до іншої людини.
  4. Формування прохання. Це конкретні дії, які ви хотіли б, щоб інша людина зробила для задоволення ваших потреб. Також важливо врахувати і потреби вашого співрозмовника, бо людина з більшим задоволенням задовольнить ваше прохання, коли побачить, що про неї також піклуються.

Спілкування в групі були дуже живі та активні. Учасники аналізували власний досвід, моделювали ситуації, в яких можна ефективно застосувати нові інструменти комунікації. Присутні відмітили, що дуже важливо систематично тренувати різні методи комунікації для ефективного застосування в житті.

Усі деталі зустрічей та корисну інформацію для батьків можна отримати на сторінці проекту «обійМИ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #ОбійМИ #ДБСТ #тренінг #психологія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...