• Головна
  • Заборонена символіка, Безсмертний полк і сутички. Як пройшло 9 травня в Україні
11:37, 10 травня 2021 р.

Заборонена символіка, Безсмертний полк і сутички. Як пройшло 9 травня в Україні

Заборонена символіка, Безсмертний полк і сутички. Як пройшло 9 травня в Україні

По Україні пройшло святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Не обійшлося без сутичок. 

У всіх регіонах країни пройшли різні заходи. У тому числі і Слов’янську.

Читайте: Безсмертний полк, хор ветеранів та вічний вогонь. 9 травня у Слов'янську

У місті окрім вже звичного мітингу з хором ветеранів і покладання квітів ще пройшла хода "Безсмертний полк". Там не обійшлося без сутичок. Під час ходи ставалися словесні перепалки, а ще у активіста, який йшов ходою з колонкою, з рук вирвали апаратуру і кинули об асфальт. Чоловік звернувся в поліцію.

Деякі з учасників ходи зробили скандальні заяви, назвавши терористів, які брали участь у захопленні міста, героями.

Детальніше: "Уйдем в Россию", "Гиви-герой" і "Войны нет". Як проходила акція "Безсмертний полк" у Слов'янську (відео)

Заборонена символіка, Безсмертний полк і сутички. Як пройшло 9 травня в Україні, фото-1

Київ

У Києві зранку відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні на площі Слави за участю президента Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та інших високопосадовців, які поклали квіти до Вічного вогню.

Як повідомляє “Укрінформ“, у парку лунали радянські пісні, зокрема “День победы”, “Катюша” та інші.

Представники партії “Опозиційна платформа – За життя” на чолі з керівництвом (нардепами Юрієм Бойком, Вадимом Рабіновичем, Віктором Медведчуком) провели традиційні заходи. Як повідомляє сайт партії, спершу вони зібралися “біля танка Т-34 на проспекті Перемоги”. Біля обеліска “Місто-герой Київ” нардепи разом із ветеранами поклали квіти, а потім, судячи з фото, випустили в небо білих голубів.

Після цього “партійна” колона ретроавтомобілів із прапорами ОПЗЖ та червоними прапорами з написом “Победа” вирушила до парку Слави. По вулиці Грушевського пройшов організований молодіжним крилом партії “Марш проти фашизму”, який очолив народний депутат Ілля Кива.

Заборонена символіка, Безсмертний полк і сутички. Як пройшло 9 травня в Україні, фото-2

Харків

У Харкові керівництво міста та області вранці поклало квіти до стели на Меморіалі слави. На відміну від столиці, акція “Безсмертний полк” у Харкові таки відбулася. 

Учасники акції скандували гасла (мовою оригіналу): “Слава советскому народу – народу-победителю!”, “Спасибо деду за победу!”, “Фашизм не пройдет!” тощо.

Насамкінець покладання один із учасників “Безсмертного полку” влаштував провокацію, пише Depo.Харків: нібито в чоловіка намагалися вирвати червоний прапор, і він його почав захищати. Молодик гучно кричав, знімав усіх на відео. Працівники поліції спробували відвести його в бік, однак він впав поблизу “Вічного вогню”, кричав, що його б’ють правоохоронці і знімав те, що відбувається. Зрештою проросійський політик Євген Мураєв відвів молодика і попросив заспокоїтися. На цьому інцидент вичерпався.

Після акції проросійські політики та їхні прихильники поклали квіти до пам’ятника російському полководцю Жукову.

Натомість члени громадської організації “Спілка ветеранів АТО” разом з іншими об’єднаннями ветеранів АТО/ООС та волонтерами провели автопробіг, під час якого зупинялися та покладали квіти до пам’ятника Воїнам-визволителям, пам’ятника воїнам УПА і до Меморіалу захисникам України, повідомляє Depo.Харків.

Заборонена символіка, Безсмертний полк і сутички. Як пройшло 9 травня в Україні, фото-3

Одеса

У неділю, 9 травня, в Одесі сталися поодинокі сутички учасників проросійських акцій із поліцейськими. Про це повідомляє УНІАН

На Алею Слави прийшли учасники акції "Безсмертний полк". Вони тримали портрети і фотографії, як вони стверджують, їхніх родичів - учасників, ветеранів Другої світової війни. Правоохоронці побачили в одного з учасників акції портрет маршала Георгія Жукова і вирішили його прибрати. Деякі учасники "Безсмертного полку" почали чинити опір та кричати: "Жуков - наш герой!" і лаяти поліцейських.

Також конфлікт стався з молодими людьми, які стояли неподалік монумента Невідомому матросу з червоно-чорним прапором.

Біля пам'ятника учасники акції співали радянські пісні. Якийсь чоловік крикнув: "Одеса - російське місто!", після чого правоохоронці вивели його з натовпу. Літній чоловік вдарив поліцейського по голові палицею, до якої був прикріплений портрет.

Нацгвардійці відтіснили від монумента групу агресивних людей, які конфліктували з ними, деякі жінки їх штовхали. Декілька з тих, хто прийшов на алею, були із забороненою символікою - георгіївськими стрічками.

Також, в Одесі поліція затримала двох чоловіків – із георгіївською стрічкою та свастикою.

«Чоловік віком 63-х років прийшов у парк Шевченка з георгіївською стрічкою, ще один - 17-річний хлопець - на Алею Слави зі свастикою», - йдеться у повідомленні.

У регіональному управлінні Нацполіції повідомили, що станом на 15:30 в Одесі було зафіксовано 12 правопорушень. 

Запоріжжя

Запоріжжя відсвяткувало 9 травня без суттєвих правопорушень. Усі заходи відбулися на місцевій Алеї Слави та біля пам’ятника танковому екіпажу, який брав участь у звільненні міста від фашистських загарбників. Про це повідомляє "5 канал".

Через карантинні обмеження зібрання були нечисленними, але іноді виникали сутички між поліцією та представниками забороненої компартії і учасниками маршу "Безсмертний полк". 

Національна поліція України повідомила про наслідки святкувань Дня перемоги 9 травня 2021 року: 13 кримінальних порушень і 22 адмінпротоколи, - передає Радіо Свобода.

За цим повідомленням, станом на 18:00 того дня на території України відбувся 721 захід із нагоди відзначення 76-ї річниці перемоги над нацизмом. Участь у них взяли понад 54 тисячі осіб.

Загалом до поліції надійшло 61 повідомлення про можливі порушення. Більшість із них стосувалися використання забороненої символіки.

У результаті перевірок за фактами вчинених правопорушень складено 22 адміністративні протоколи, а саме:

  • 8 – за ст. 173 (дрібне хуліганство) КУпАП (6 – в Одеській і по 1 – у Львівській області і місті Києві);
  • 5 – за ст. 173-3 (виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки) КУпАП (2 – в Одеській і по 1 – у Дніпропетровській, Миколаївській і Запорізькій областях);
  • 5 – за ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського…) КУпАП (3 – в Одеській і 2 – Запорізькій областях);
  • 4 – за ч. 1 ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) КУпАП (2 – в Одеській, по 1 – у Запорізькій та Луганській областях).

Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 13 кримінальних правопорушень. Із них:

  • 11 – за ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки) Кримінального кодексу України (4 – у Запорізькій, по 2 – у Закарпатській і Сумській, по 1 – у Луганській, Одеській і Миколаївській областях);
  • 1 – за ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України (у Львівській області);
  • 1 – за ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу…) Кримінального кодексу України (у Миколаївській області).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #9 травня #День перемоги #Україна #9 мая
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...