11:05, 11 травня 2021 р.
17 років тому у Слов’янську відбувся незаконний референдум
11 травня 2014 року у Слов’янську проводили незаконний референдум.
Людей закликали прийти на дільниці і проголосувати за державну самостійність "ДНР".
"Чи підтримуєте ви Акт про державну самостійність Донецької народної республіки?" - таке питання було озвучено перед жителями міста. Варіанти відповідей: "ТАК" або "НІ".
Перспектива стати новим Придністров'ям на сході України для Слов'янська, як і для інших міст півночі Донецької області, була більш ніж реальна.
Голова так званої "територіальної комісії" Слов'янська Лілія Бартошевич заявила про високу явку і відсутність скарг і порушень. На наступний день оголосили результати псевдореферендуму 97,5% "за" на підтримку незаконної "ДНР".
Подібне питання не могло виноситися на голосування. Адже це – не питання місцевого самоврядування. Питання про вихід міст зі складу держави не може вирішуватися на місцевому рівні.
Крім того, псевдореферендуми порушували Закон про державний кордон України, а значить, це питання не могло звучати й на національному референдумі.
Детальніше про те, чи потрібні Україні місцеві референдуми, читайте нашому матеріалі: Що таке місцевий референдум, і чому в Україні так рідко користуються цим інструментом?
З того часу у Слов’янську виявляють та притягують до відповідальності людей, які допомагали в організації "референдуму" та допомагали у його проведенні.
Так, мешканцю Слов’янська дали рік виправного строку за те, що він у 2014 році очолив "дільничну виборчу комісію" на незаконному референдумі.
Минулого року також на лаві підсудних опинилася член «дільничної виборчої комісії», що знаходилась у приміщенні ДП «Науково-дослідний інститут високих напруг» міста Слов’янська.
Суд засудив жінку та визнав винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, і призначив їй покарання за цією статтею кримінального кодексу у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна, проте на підставі положень статей 75 та 76 КК України, суд вирішив звільнити жінку від відбування покарання, якщо вона протягом випробувального строку на 1 рік не вчинить нового злочину, і виконає покладені на неї обов`язки.
Раніше у Слов’янську за участь у референдумі засудили вчителя, молодих людей, які також брали участь у НЗФ.
У 2018 році поліція Донеччини викрила бойовиків, які готували незаконний референдум та охороняли захоплені держустанови.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:03
14:34
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
22:10, 26 вересня
09:48, 29 вересня
live comments feed...
Коментарі