• Головна
  • Скільки в Україні людей офіційно живуть із ВІЛ та СНІДом
Новина
10:37, 16 травня 2021 р.

Скільки в Україні людей офіційно живуть із ВІЛ та СНІДом

Новина
Скільки в Україні людей офіційно живуть із ВІЛ та СНІДом

У 2021 році 16 травня - День пам'яті померлих від СНІДу. Скільки наразі людей в Україні офіційно мають цей статус?

Всесвітня організація охорони здоров'я визначила кожну третю неділю травня Днем пам'яті померлих від СНІДу. У 2021 році цей день випадає на 16 травня.

День пам'яті померлих від СНІДу започатковали для розповсюдити якомога більшого об'єму інформації для профілактики цього захворювання. Чим більше уваги вдасться привернути до цієї проблеми - тим більше людей можна врятувати. Проект також реалізовувався для того, аби привернути увагу влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Читайте: Мифы и стереотипы о ВИЧ. Комментарий ведущего специалиста областного центра

Вперше День пам'яті померлих від СНІДу відзначили у 1983 році в Сан-Франциско (США). На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювань і про ВІЛ/СНІД практично нічого не було відомо. 

За оцінкою ВООЗ/ЮНЕЙДС, Україна продовжує залишатись регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральній Європи та Східної Азії. Аналіз ситуації з ВІЛ/СНІДу свідчить про те, що епідемія контролюється не в повній мірі: лише кожна друга ВІЛ-інфікована особа знає про свій позитивний статус і звертається до медичного закладу.

Довідка: СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - це комплекс захворювань, які розвиваються через те, що імунна система людини руйнується вірусом імунодефіциту (ВІЛ). Цей вірус може багато років жити в організмі людини і не викликати жодних симптомів. ВІЛ може передаватия іншим людям, у той час, коли людина не знає про свій статус.

Читайте: ВИЧ и рождение детей – понятия совместимые. Комментарий ведущего специалиста

Яка ситуація з ВІЛ/СНІДом в Україні

За даними Центру громадського здоров'я, в Україні за квітень 2021 року офіційно виявили 1349 випадків ВІЛ-інфекції, серед яких троє людей - віком 15-17 років, одна людина - віком 0-14 років.

У цей же період виявили 332 випадки СНІДу, серед яких три випадки - у дітей від 0 до 17 років. В країні померла від СНІДу за квітень 161 людина.

За період із січня по квітень 2021 року всього виявили 5022 випадки ВІЛ та 1453 випадки СНІДу. За ці чотири місяці від СНІДу померло 603 людини.

Щодо 2020 року, то за 12 місяців в Україні виявили 15 659 ВІЛ-інфікованих, 4131 випадок СНІДу (49 - діти 0-17 років). Зареєстрували 2112 смертей від СНІДу, серед яких 11 - діти 0-17 років.

Читайте: Жить с ВИЧ в Славянске. Откровения человека, который не сломился

Що з ВІЛ/СНІДом на Донеччині

Якщо розглядати окремо Донеччину, то тут за квітень цього року виявили 113 ВІЛ-інфікованих, 46 людей зі СНІДом та 17 смертей від СНІДУ. З початку 2021 року у Донецькій області офіційно підтвердили 364 випадки ВІЛ-інфекції, 216 випадків СНІДу та 70 смертей від СНІДу.

За весь 2020 рік у Донецькій області офіійно виявили 1220 людей з ВІЛ та 538 людей зі СНІДом. Померла від СНІДу 191 людина.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #карантин #ВІЛ #СНІД #охорона здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...