У Слов’янську підняли проблему вірусних гепатитів

В Україні планують охопити лікуванням до 2025 року 50% осіб із вірусним гепатитом C, а до 2030 року — 90%.

ГО «Наша Допомога» за підтримки БО «100 відсотків життя» та при фінансуванні Глобального фонду по боротьбі з малярією, туберкульозом та СНіДом реалізує проект «Адвокація розширення доступу до діагностики та лікування вірусного гепатиту С», до цільових громад якого входять міста Маріуполь, Краматорськ та Слов’янськ.

У рамках реалізації проекту ГО «Наша Допомога» проводить інформаційно-просвітницьку кампанію, яка спрямована на актуалізацію проблематики щодо захворюваності на вірусні гепатити, зокрема гепатиту С, та поширення серед населення інформації про наявність державної підтримки улікуванні вірусного гепатиту С.

Вірусні гепатити (далі – ВГ) є однією із найбільших загроз громадському здоров’ю, оскільки, незважаючи на значне поширення, більшість людей не знає про те, що вони інфіковані, доступ до лікування не є достатнім, а ускладнення, які викликані ними, призводять до тяжких наслідків.

За оцінками національних експертів до 5% населення України інфіковано вірусним гепатитом С (з них хронічним 3,6%) та 1,5% - вірусним гепатитом В, в той же час більшість хворих не знають про свій статус та, відповідно, не отримують лікування. Сучасні схеми лікування дозволяють вилікувати хронічний гепатит С у 95 % випадків, що знижує ризик смерті від цирозу чи раку печінки, але доступу до діагностики та лікування залишається низьким.

З метою вирішення проблем, пов’язаних з розширенням доступу до діагностики та лікування ВГ урядом України у 2019 році затверджено Державну стратегію у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року.Державна стратегія передбачає охоплення лікуванням до 2025 року 50% осіб із вірусним гепатитом C, а до 2030 року — 90%.

Рання діагностика інфікування вірусом гепатиту С дозволяє попередити розвиток укладень та подальшу передачу вірусу. ВОЗ рекомендує проводити тестування осіб, що перебувають в групах підвищеного ризику інфікування.

Пропонуємо Вам відповісти на декілька питань за посиланням та перевірити чи потрапляєте Ви до групи ризику інфікування Гепатитом С.

Слов’янськ новини Славянск новости гепатит Наша допомога
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
53 перегляди в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі