Стаття
15:16, 17 червня 2021 р.
Відпочинок 2021 | Генічеськ. Скільки коштує відпичинок та що є цікавого
Стаття
Сайт 6262.com.ua продовжує рубрику «Відпочинок 2021», в якій ми розповідаємо про відомі та не дуже місця для літньої відпустки. Цього разу розкажемо про Генічеськ.
Читайте: Відпочинок 2021 | Кароліно-Бугаз. У скільки обійдеться відпустка на морі
Що відомо про місто
Генічеськ (Єнічі – тюрк., Генічі, Дженічі – татар.) – районний центр у Херсонській області, розташований у південно-східній частині області на узбережжі теплого та неглибокого Азовського моря. До Херсона – трохи більше 200 км. Місто знаходиться на Арабатській косі.
Це портове місто, в якому проводяться національні старти з парусних видів спорту. Ще там є рожеве озеро та грязьові ванни.
На самому курорті і його околицях є багато корисних джерел з термальною водою або цілющою гряззю і ропою - з цієї причини Генічеськ називають оздоровницею.
Море біля берегів дрібне, дно - піщано-мулисте, іноді трапляється велике каміння. Пляж піщаний, пологий, в основному, піднятий на два метри від рівня моря - на рівень бетонної споруди, що зміцнює берегову лінію. Вхід в море незручний, складається з численних вузьких сходів, розташованих через 50-100 метрів один від одного.
Як дістатися
Зі Слов’янська до Генічеська можна дістатися через Херсон. Прямих потягів зі Слов’янська до Херсона або до Генічеська немає, але є потяг з Харкова до Одеси через Херсон. Квиток у плацкарті коштує 305 грн, в купе – 538 грн. Плюс квиток до Харкова зі Слов’янська на автобусі чи бла-бла карі коштує 150-170 грн, але ще є електричка, яка коштує дешевше.
Є й інший маршрут до Генічеська. Можна доїхади зі Слов’янська до станції «Дніпро-Головний» за 282 чи 175 грн. А там пересісти на прямий потяг за 369 чи 217 грн.
Також від нашого міста ходять автобусні рейси.
Якщо доїхати все ж до Херсона, то звідти автобусом до Генічеська можна доїхати за 5 годин, проїзд коштує 240-260 грн.
Де жити
Житло в Генічеську знайти не складно – воно відносно дешеве у порівнянні з іншими курортними містами. Великий вибір готелів, баз відпочинку, квартир і будинків з добовою орендою допомагає швидко знайти місце проживання з бажаним рівнем комфорту.
Так, готельний номер на добу чи кімнату можна зняти за 250-400 грн. Орендувати невеличкий будиночок на добу можна за 560-900 грн.
Номери в готелі класу люкс коштують 850-2500 грн.
Будинок чи котедж прямо на узбережжі коштує за ніч 950-3640 грн.
Тобто, можна вибрати номер чи кімнату на два чи три місця з усіма необхідними умовами на середній гаманець.
Де харчуватися
Купити продукти харчування за нормальними цінами можна в супермаркеті, в магазинах та на кількох ринках.
Для тих, хто селиться в приватному секторі, важливо мати можливість придбати продукти, щоб приготувати їжу самостійно. Тому слід звернути увагу, що в кіосках та магазинах крокової доступності ціни можуть бути вищими, ніж в супермаркеті чи на ринку.
У пансіонатах, базах відпочинку та готелях у вартість проживання також можна включити триразове харчування. Але є ще різні заклади громадського харчування, де вартість комплексного обіду починається від 120-150 грн. Триразове харчування можна знайти за 250-300 грн.
Де купатися та загоряти
Пляжі Генічеська – це пісок з дрібною мушлею. Більш-менш пристосований для відпочинку Центральний міський пляж. Усі інші пляжі – дикі смуги піску завширшки 10-15 м, але вони не облаштовані умовами.
Чим далі від міста – тим більш кам’янисте та обривчасте узбережжя.
Є дикий пляж біля маяка з кам’янистим дном. Він знаходиться на південно-східній околиці Генічеська. Сам маяк діє з 1879 року. Піщана смуга між морем та підйомом у місто не більше 5 м завширшки.
Ще один кам’яний дикий пляж тягнеться уздовж набережної від виїзду з міста у бік Придорожного до Центрального пляжу. Його довжина 1,6 км.
З боку протоки Тонської також є кілька необлаштованих пляжів, якими в основному користуються місцеві жителі.
Що цікавого серед природних явищ
На Арабатській стрілці є кілька солоних озер з грязями, мінералізація яких перевищує показники Мертвого моря. Сюди їздять на оздоровлення з хворобами суглобів.
На початку Арабатської стрілки, в районі Генічеської Гірки, є рожеве озеро. Водорості придають воді унікальний колір. На берегах рожевого озера видобувають блакитну глину.
У Генічеській Гірці є водолікарня «Гаряче джерело». Вода з глибини 1,6 км піднімається на поверхню, де досягає температури трохи більше 40 градусів. Джерело багате йодом, хлоридом натрію, бромом і має слаболужній склад, що дозволяє поліпшити стан шкіряного покрову. Процедури в джерелі платні і коштують 100-150 грн.
За три кілометри від селища Щасливцевого знаходиться унікальне геотермальне джерело під назвою «Свердловина №25». На поверхні температура води досягає 60-70 градусів, тому для охолодження побудували ряд басейнів: перетікаючи з одного в інший, вода остигає.
Слід звернути увагу на заказник «Асканія-Нова», який входить до семи див України.
Де розважитися та що подивитися
На відстані 15 км від Генічеська у селищі Щасливцеве є контактний зоопарк «Сафарі-парк».
Туристам в самому Генічеську рекомендують відвідати краєзнавчий музей, міський парк і алею казок. Увечері можна подивитися кінопрем'єри в кінотеатрі «Україна», або в кінозалі 3D «Мир».
На південній околиці Генічеської Гірки в 2019 році відкрився перший на Арабатській стрілці аквапарк «Оазис». Дві години для дорослого там коштують 300 грн, півдня – 435 грн, цілий день – 455 грн.
Також є дельфінарій, страусина ферма, морська подорож до Бірючого острова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:15
Спецтема
Оголошення
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
22:10, 26 вересня
09:48, 29 вересня
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі