Стаття
17:15, 20 червня 2021 р.
“Терпіння та любов допоможуть” - лікарка зі Слов’янська про професію кардіолога
Стаття
До Дня медичного працівника сайт 6262.com.ua поспілкувався з кардіологом зі Слов’янська про те, що лікар - це не тільки професія, але покликання, а хвороби серця “молодшають” та залишаються одними з найпоширеніших.
Сьогодні в Україні відзначають День медичного працівника. Сучасне життя взагалі неможливо уявити без медиків. І хоча за останні півтора року пандемія коронавірусу забрала на себе всю увагу суспільства, це не означає, що люди перестали хворіти на щось інше чи мати ще якісь проблеми зі здоров’ям.
Одними з найпоширеніших зараз є серцево-судинні хвороби. Саме тому сайт 6262.com.ua поспілкувався із лікаркою-кардіологом зі Слов’янська про те, як не вигоріти на роботі, чому лікар - це покликання, а не тільки професія, і що хвороби серця - це не тільки про людей поважного віку.
Жити в сім’ї лікарів - не мати сумнівів у виборі професії
Наша співбесідниця - кардіолог Наталія Возовик, яка працює в поліклініці АІЗ вже протягом 20 років. Вона приймає пацієнтів від 18 років.
Наталія розповідає, що росла у сім’ї лікарів - а це один з потужних факторів, який вплинув на вибір майбутньої професії. Коли оточують люди, пов’язані з медициною, цілими днями ведуться розмови про медицину та пацієнтів, це не може не залишити свій відбиток. Тому, коли настав час вступати до вишу, у виборі не було сумнівів.
Наталія Возовик сама з Донецька, тому навчалася на медичному факультеті Донецького національного медичного університету за напрямком “терапія”.
Вже потім жінка обрала більш вузький напрямок - кардіологію. Свій вибір Наталія пояснила тим, що кардіологія завжди її цікавила, адже вона включає дуже широкий спектр захворювань.
У Слов’янськ вона потрапила вже за розподілом після випуску з вишу.
Болить десь в районі підшлункової, а виявляється, що то серце
Співбесідниця каже, що у кардіології важлива своєчасна діагностика та співпраця з лікарями інших сфер. Буває так, що патології серця немає, а треба займатися зовсім іншою проблемою. А трапляється і навпаки - болить десь в області підшлункової залози чи у шлунку, а виявляється, що проблема із серцем.
Завжди є сумісні захворювання, тому просто оглянути пацієнта не достатньо. Треба обов’язково зробити обстеження, наприклад, у невропатолога, здати аналізи крові.
Наталія Возовик зазначає, що серцево-судинні захворювання були розповсюджені і 20 років тому, але нова тенденція така, що зараз вони “помолодшали”. Якщо тоді це були переважно літні та поважні люди, то зараз це люди від 30 років. Причому молоді люди переживають не просто порушення серцевого ритму, а судинні катастрофи (маються на увазі інфаркти, інсульти).
“Молодшання” хвороб серця - це наслідок того, що хворобу пізно виявляють. Тобто люди просто не приділяють увагу своєму організму та його маленьким сигналам про те, що треба сходити до лікаря.
“У когось колись тиск підвищився, у когось аналізи були не дуже гарні, але люди, зазвичай, не звертають на це увагу. Усі вважають, що якщо молодий вік, то нічого серйозного не може трапитись”
Ще впливає соціальний фактор. Люди концентруються на вирішенні проблем та потреб, живуть у швидкому темпі життя, реалізують себе у професії, будують кар’єру. Але забувають про здоров’я.
Робота лікаря не обмежується стінами поліклініки
У середньому кожного дня Наталія Возовик приймає 20-25 людей. Але через карантинні обмеження люди стали рідше приходити безпосередньо в кабінет лікарки.
Все частіше консультації відбуваються через Viber. Людина приходить, їх обстежують, призначають препарати. А потім через Viber лікарка тримає з пацієнтом зв’язок, корегує лікування. Пацієнт пише, який в нього тиск, присилає аналізи, розказує про покращення.
“Ми вже жартуємо на тему “лікую за фотографією”
Але якщо людина дуже погано себе почуває, то візиту у поліклініку не уникнути, бо треба, як мінімум, зробити кардіограму.
Робота йде додому разом з лікарем
Бувають у Наталії такі ситуації, коли робота йде додому разом з нею. Увечері продовжуються дзвінки та повідомлення у Viber. Лікарка пояснює, що несе відповідальність за людину, якій робить призначення на прийомі. Тому зв’язок повинен бути, бо треба знати, чи немає реакції на препарат, чи не погіршилося самопочуття.
“Бувають ситуації, коли друга зміна продовжується вдома. Але у мене всі пацієнти дуже тактовні. Не буває такого, що дзвонять серед ночі - максимум до семи-восьми вечора”
Іноді після офіційного завершення робочого дня доводиться дзвонити іншим лікарям, щоб проконсультуватися щодо симптомів пацієнта. Співбесідниця каже, що за весь час її роботи не бувало такого, щоб лікарі їй відмовили, зіславшись на пізній час та втому.
“Я не можу бути лікарем тільки з восьмої до четвертої години. Я лікар цілодобово”
Лікарям теж потрібно відпочивати
Психологічно робота лікаря дуже важка, - зізнається Наталія Возовик. Спілкування з пацієнтом передбачає, що він буде розповідати про те, що призвело до погіршення його стану чи до хвороби.
“Ти з’ясовуєш, що передувало ситуації, а людина розповідає про особисті епізоди. Тоді ти теж входиш у цей стан. У когось сталася трагедія чи лихо, у когось якісь радощі. І ти все це переживаєш”
Щоб не накопичувати чужі переживання, у вихідні лікарка намагається максимально абстрагуватися від роботи, переключити увагу. Наприклад, може поїхати на природу, почитати не пов’язану з медициною книжку.
Порада майбутнім лікарям
Майбутнім лікарям та молодим медикам Наталія бажає терпіння та дочекатися того моменту, коли професія лікаря буде високо цінуватися та матиме престиж.
“Треба любити свою професію. Усі люди різні. У людей, крім проблем зі здоров’ям, можуть бути особливості та проблеми. Треба до кожного знайти підхід, і психологічно це буває не просто. Терпіння та любов - це основні якості, які допоможуть чогось досягти у професії та отримувати від неї задоволення”
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Про початок кар’єри, гру за збірну та найважливіші матчі - інтерв’ю з футболістом зі Слов’янська Єгором Гунічевим Історія мешканки Слов’янська, яка пройшла Другу світову і відсвяткувала 100-річний ювілей "Возле мусорных баков лежали пакеты с трупами. Морг уже был переполнен”, - історія мешканців Маріуполя
Останні новини
Яким Штучний Інтелект бачить Слов’янськ через 100 років
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
14:15
Штучний інтелект створив пісню про Слов’янськ
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
14:18
Вчора
10:35
Вчора
Спецтема
Оголошення
05:47, 27 вересня
10:01, 1 жовтня
22
12:10, Вчора
live comments feed...
Коментарі