• Головна
  • Блакитні озера. Як і де сьогодні відпочивають на Лиманщині (фото)
12:08, 15 липня 2021 р.

Блакитні озера. Як і де сьогодні відпочивають на Лиманщині (фото)

Блакитні озера. Як і де сьогодні відпочивають на Лиманщині (фото)

Сьогодні ми відправляємось на Блакитні озера, що на Лиманщині. 

У літній сезон великим попитом серед мешканців Слов’янська користуються пляжі “Блакитних озер”. Водойми, зазвичай, відвідують і жителі найближчих міст - Лиману, Краматорська, Дружківки. Основні способи дістатись цих місць - на власній машині/мопеді/мотоциклі, організованим автобусом або на таксі. 

Блакитні озера - це поєднання соснового лісу, піщаних пляжів і мережі прісних озер. Розуміючи весь потенціал цієї рекреаційної території, тут з часом організували велику кількість облаштованих місць відпочинку, де можна поніжитись на піску, скупатись у прохолодній джерельній воді і, навіть, залишитись тут не на один день. 

Назва озер говорить сама за себе, вони виникли на місці кар'єрів колишнього заводу силікатної цегли. Джерельна вода наповнила опрацьовані кар’єри. Піщане дно, глибина та чистота вода і створюють бірюзовий колір, який приваблює відпочивальників. 

Є два варіанти відпочинку - обрати “дикі” пляжі, де переважно розміщується кемпінг з наметами, або завітати на облаштовані пляжі з шезлонгами і альтанками. 

Якщо ви прихильник дикого відпочинку, то можете обрати місце у сосновому лісі, який знаходиться біля водойм. Найближчий кемпінг розташований на березі Блакитного озера №1, куди можна потрапити прямо від Т-подібного перехрестя. Тут немає звичайних благ цивілізації, проте це місце ідеально підходить для дикого відпочинку з наметами, вечорами біля вогнища і купанням у воді. Туалет і душ доведеться облаштувати самостійно, сміття теж треба буде забрати з собою. Також слід зробити запас необхідних продуктів і води. Підхід до води досить крутий, адже кемпінг знаходиться значно вище озера. 

На іншій стороні Блакитного озера №1 розташовується великий комунальний пляж Кокос. Вхід до води безкоштовний, проте за такі додаткові послуги, як шезлонг, альтанка і волейбольний майданчик вам доведеться заплатити. Тут працюють вбиральні, пляж постійно прибирається, вивозиться сміття, перед початком сезону берег розчистили від водорості. Для малечі тут облаштовані дитячі розваги - гірки, скеледром, мотузковий парк. Працює кафе, де ви можете замовити перекус, воду та морозиво. 

Попри те, що ми були з камерою, тут нас зустріли гостинно, розказали про роботу у пляжний сезон. 

Якщо їхати вздовж озера, то можна натрапити на мережу платних пляжів. Мається на увазі, що за вхід на їх територію і паркування авто ви маєте сплатити гроші. Ми зайшли на територію одного з них. Коли нас побачили з камерою, то вочевидь злякались, почали казати, що це приватна територія, і ми не маємо права тут знаходитись, проте декілька знімків на пляжі нам все ж вдалося зробити.

З першого погляду, місце нічим не відрізняється від того ж безкоштовного пляжу Кокос, який знаходиться на тому ж озері. Маємо стандартний набір: шезлонги, альтанки, лавки, проте ще додались номери. Сам пляж знаходиться під невеликим нахилом. Людей тут було небагато. Зважаючи на “теплу зустріч” ми швидко покинули цей пляж. 

Ще далі вздовж Блакитного озера №1 ми натрапили на “Міський пляж”, або пляж “Ibiza”. Тут людей було дещо більше, ніж на попередньому. Вхід і паркування автомобіля тут безкоштовне. 

На території є декілька занедбаних літніх будиночків, а якщо пройти трохи далі - дерев’яні альтанки, парасольки від сонця, майданчик для дітей, розваги на воді, мангали. 

Блакитне озеро № 2 знаходиться приблизно навпроти першого. При в’їзді нам зустрічається облаштований пляж з назвою Рибацький стан. Вхід і паркування автомобіля тут безкоштовне. Спуск до води досить крутий, але облаштований сходами. Сама водойма тут значно менша і людей тут у цей спекотний літній день було небагато. 

Ви можете взяти в оренду шезлонг, посидіти в альтанці на воді. На території пляжу є роздягальні. Недарма цей пляж називається “Рибацький стан”, адже тут займаються розведенням риби. 

Якщо їхати вздовж другого озера майже до самого кінця, то починаються дикі пляжі. Тут немає ніяких огороджень, альтанок, шезлонгів. Лише ви, пісок і вода. Спуск тут крутий, але природа нічим не відрізняється від інших місць. Проте, є у цьому і мінуси - прибирання пляжів на постійній основі тут немає, тому купи сміття біля дороги у піску - звичне явище. Але все залежить від нас самих, бо чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. 

Якщо завернути трошки далі до лісу, то ми відразу побачимо наметове містечко. Тут на березі у сосні розбивають кемпінг у літні місяці. Охочих такого дикого відпочинку на цьому березі достатньо. Деякі компанії виїжджають не лише на вихідні, але й на декілька днів, а може й тижнів. На літо ця ділянка перетворюється на своєрідний табір, де намети стоять поряд одне з одним. Зазвичай, відпочивальники намагаються влаштувати для себе більш-менш цивільні умови навіть у лісі. Облаштовують вбиральні, душ, ставлять альтанки, комфортні місця для відпочинку. 

Кожен обирає відпочинок на свій смак і гаманець. А як вам подобається більше? Пишіть у коментарях. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #блакитні озера #голубые озера #відпочинок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...