• Головна
  • Ветерани Донеччини та їх сім’ї відвідали Краматорський музей та майстер-клас з петриківського розпису
20:27, 13 вересня 2021 р.

Ветерани Донеччини та їх сім’ї відвідали Краматорський музей та майстер-клас з петриківського розпису

Ветерани Донеччини та їх сім’ї відвідали Краматорський музей та майстер-клас з петриківського розпису

У Краматорську існує центр, який забезпечує дозвілля для ветеранів АТО/ООС та їх сімей.

Серед розваг - мовні курси, сімейні вечори, зустрічі та спілкування, майстер-класи. Цього разу ветеранів та їх сімей познайомили з Краматорським музеєм.

Стати трохи блищім до української самобутньої культури та дізнатись про неї більше змогли родини ветеранів російсько-української війни завдяки працівникам Центру ветеранів АТО та їх сімей «Поруч» та музейникам Краматорська. Співробітники Музею історії міста Краматорськ добре підготувалися до приходу гостей, окрім екскурсії виставкою «Петриківка - душа українського народу» вони ще влаштували майстер-клас з народного художнього розпису.

На виставці, окрім сучасних робіт, представлені також зразки середини 20 сторіччя з музейних фондів, а також екземпляри нашого, слобожанського розпису. Цей тип розпису відрізняється від петриківки тим, що його більше використовували не для стін, а саме для розпису хатніх речей: скринь, посуду, домашнього начиння.

Старший науковий співробітник КЗ «Музей історії міста Краматорської міської ради» Ольга Пальона дуже вдало поєднала знайомство з виставкою та проведення майстер-класу, тож створення власного розпису було надзвичайно цікавим як для дорослих, так і для дітей.  Слобожанський розпис був забутий на початку 20-го сторіччя і тільки близько 15 років тому майстри зі Старобільська почали відроджувати його. Слобожанський розпис на відміну від петриківки наносився в більшості  не пензлями, а пальцями, тож будь-яка поверхня, що слабко вбирає фарбу може стати вашим мольбертом для творчості. Такий формат роботи, а саме малювання пальцями неабияк зацікавило діточок.

Загалом, позитивне враження від відвідування музею отримали всі, зі свого боку адміністратор Центру «Поруч» Світлана Яворська залишила щирим дописом подяку у книзі відгуків музею.

«Нам дуже сподобалось, бо цього вдома не будеш робити, купувати ті фарби, готувати основу. Бачу, що сподобалось дитині та й дорослим дуже сподобалось. Це такий собі засіб відірватися від рутини та побуту. Надалі будемо тільки раді таким заходам» – поділилася враженнями жінка учасника російсько-української війни Ірина Єжова.

Варто зазначити, що реалізація проєкту «Рівний рівному – реінтеграція ветеранів АТО в місцеві спільноти» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Ініціатива виконується ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #ветерани #ветерани війни #АТО ООС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...