• Головна
  • Мовні помилки, що трапляються в медіатекстах
16:25, 28 вересня
2

Мовні помилки, що трапляються в медіатекстах

Мовні помилки, що трапляються в медіатекстах

Щодня кожен з нас переглядає десятки журналістських публікацій, аби отримати якісну інформацію, грамотно викладену й стилістично вправну. А натомість натрапляє на мовні помилки, які може помітити не лише обізнаний фахівець, а й звичайний читач.

Досі горем-бідою сучасних медійників є використання росіянізмів та кальок (буквально перекладених словосполук, сполучень слів з російської мови):

не ціни піднімають, а ціни підвищують; не ряд праць, а низка праць; не як правило, а здебільшого (переважно); не в першу чергу (перш за все), а насамперед(передусім); не разом з тим(у той же час), а водночас; не в тому числі, а зокрема й (навіть і, серед них і); не зустрічаються випадки, а трапляються випадки; не більше всього, а ймовірніше (імовірніше); не відключення від енергопостачання, а від’єднання від енергопостачання; не в результаті цього, а внаслідок цього; не прослідкувати тенденції, а простежити тенденції.

Порівняймо:

«Київські маршрутники піднімають ціни на проїзд: збиткові через карантин»

(www.epravda.com.ua) → «Київські маршрутники підвищують ціни на проїзд: збиткові через карантин»;

«Як правило, люди, які сповнені сил та енергії, не замислюються над питанням, що таке ресурсний стан…» (www.facebook.com) → «Здебільшого люди, які сповнені сил та енергії, не замислюються над питанням, що таке ресурсний стан…»;

«Один місяць – термін не такий вже і великий, однак показовий для того, щоб прослідкувати тенденції формування стилю управління» (www.facebook.com/ukrpravda) → «Один місяць – термін не такий вже і великий, однак показовий для того, щоб простежити тенденції формування стилю управління»;

«Відключати енергопостачання у «червоній» зоні заборонено – Нацкомісія» (www.ukrinform.ua) → «Від’єднувати енергопостачання у «червоній» зоні заборонено – Нацкомісія»

Тож варто бути відповідальними за правильність слововживання як журналістам, так і нам з вами, любі друзі! Не помиляймося й пишімо правильно!

Мовні помилки, що трапляються в медіатекстах, фото-1

Кочукова Наталія

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #мова #помилки #журналісти
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Антон
29 вересня, 12:00
Як влучно! Красно дякуємо, пані Наталіє! Усе-таки як важливо дбати про чистоту свого мовлення!
Mykyta Borovykov
29 вересня, 18:37
Дуже дякую автору за порушення цієї теми. Особисто для мене, проте думаю й для багатьох, це дуже важливо вміти влучно й стилистично грамотно висловлювати свою думку.
Оголошення
live comments feed...