• Головна
  • "Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім
18:15, 31 жовтня 2021 р.

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім

У XXI столітті, здавалося б, кордони світу стали ширшими. Вже не потрібно відшукувати мільйон способів, щоб потрапити у країну мрії. Для цього придумали літаки.

Однією зі, здавалося б, далеких від нас країн є Індія. Країна Будди, фарб Холлі, священних корів, країна з книжки "Шантарам", країна з молодості наших мам, які плакали від кіношедеврів Боллівуду.

Тож як може бути Україна пов’язана з Індією. А якщо взяти вужче - як може бути Слов’янськ пов’язаним з Індією?

Кость Бялік народився у Слов’янську. Та хіба міг він маленьким хлопцем подумати, що колись йому доведеться жити біля океану та містичних Гімалаїв?

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім, фото-1

Любов до подорожей у чоловіка з’явилася ще у дитинстві, коли вони разом з сім’єю на два роки переїхали до Монголії. Саме там хлопець вперше побачив життя з іншого боку. 

"Там було таке диво... Мабуть, через це диво у мене і сталася любов до подорожей. Ми заночували в пустелі Гобі. Коли навколо найближче поселення у 200 кілометрів, то немає такого явища, як світлове забруднення неба. Небо чорне і всі зорі, всі зірки, котрі зазвичай вдалечі над нами, то там вони просто перед очима. Їх мільйони, їх мільярди".

Після відрядження до Монголії сім’я повернулася до Слов’янська, але бажання побачити інші країни не давало спокою Кості. Його перші самостійні "вилазки" закордон були пов’язані із захопленням рок-музикою. Андеграундний рух сам по собі давав натхнення подорожувати, спілкуватися з людьми з різних республік, різних країн. Як зазначає сам Кость, саме тоді кордони впали, а натомість прийшло розуміння, що світ не такий вже й великий, як ми звикли думати.

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім, фото-2

Вперше до Індії Кость Бялік потрапив через роботу. Тоді він влаштувався перекладачем на одне з підприємств, яке мало співпрацю з Індією. Пройшло зовсім небагато часу, як його одразу ж відправили у країну Будди у відрядження на цілих три місяці.

Одразу чоловік потрапив у район тропіка Рака (найсхідніша сторона, де вдень сонце знаходиться у зеніті). Саме у той період в Індії почалося літо.

"А літо це пекло. Літо починається в березні, підвищується температура у квітні і максимуму сягає у травні. Кожен день там спершу давався важкувато. Інша мова, інша їжа, інші соціальні стосунки".

Поняття власного простору в Індії не існує. Країна дуже густонаселена, тому ніхто не турбується про особистий простір. Питання "звідки ти", "скільки у тебе дітей" і "скільки ти заробляєш", - цілком нормальні для типових мешканців Індії.

Окрім того, розмови про те, що Індія є доволі брудною - це не міфи. Хоча чистота місцевості залежить від регіону і його мешканців.

Різноманіття кольорів, запахів, - все це одразу вразило чоловіка своєю незвичністю.

Але особливістю стали самі індійці. Мешканці країни дуже відкриті, наївні, безпосередні і прості у спілкуванні. 

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім, фото-3

Наступна поїздка сталася через місяць після повернення в Україну. Саме вона і показала, що в Індії жити можливо. Спеку замінив сезон дощів.

Туристичний сезон в Індії - з листопаду до лютого. Погода там коливається від 10 до 30 градусів тепла.

Знаходячись у відрядженні Кость не втрачав часу і намагався подорожувати сусідніми містами. Цікавинки можна було знайти просто в інтернеті, але для туристів є спеціальні агенства, які допомагають все організувати.

Кость купив собі там велосипед і почав подорожувати нетуристичними стежками.

Вже більше 14 років Кость Бялік час від часу живе в Індії. Його відрядження туди тривають від 6 до 12 місяців. Якраз у сезон коронавірусу чоловік застряг там на цілий рік.

Сім’я підтримує Костянтина. Його поїздки ніхто не засуджує. Дружина також час від часу прилітає до нього у відрядження. Хоча переліт туди зовсім недешевий. Квиток до Індії обійдеться приблизно у тисячу доларів.

"Хтось збирає на машину, хтось хоче купити крутий телевізор, хтось хоче купити круту техніку, а я витрачаю гроші на подорожі".

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім, фото-4

Про Україну індійці знають мало. Молодь плутає "Ukraine" з "UK", а більш доросле населення знає про наших спортсменів. Кирилиці на телефоні дивуються, як чомусь дуже незвичайному. 

Для обміну культурами, інформацією та краєвидами Кость створив свою власну сторінку в YouTube, де показує як побут Індії, так і України.

Цікавими є відмінності культур, адже в Індії люди більш консервативні. Там не зустрінеш жінок у коротких спідницях, які розпивають на вулиці алкоголь чи курять цигарки. Взагалі палити всередині будинку не можна. Але це стосується більш маленьких поселень. У великих туристичних містах все дуже швидко змінюється. І за поведінкою людей Делі не буде відрізнятися від Києва чи Стокгольму.

Говорячи про глибокі селища, які залишаються осторонь прогресу, там з особливою наснагою намагаються зберігати культурні та релігійні традиції. Індійці шанують богів, облаштовують каплички. У деяких поселеннях навіть не бачили людей з білою шкірою, тому одного разу впали у ноги дружині Костянтина, сприйнявши її за богиню Калі.

"Хтось збирає на машину, а я витрачаю гроші на подорожі" - Як мешканець Слов’янська знайшов в Індії другий дім, фото-5

Свята в Індії проходять гучно і масово, з петардами, салютами, пахощами, фарбами Холлі. При тому, традиції там відрізняються у залежності від регіону. Окрім того, у різних регіонах Індії визнають і різні мови.

Офіційною мовою є хінді, але в країні дуже добре знають англійську. Це плюс для туристів, які хочуть спілкуватися з місцевими жителями. 

Улюбленим місцем в Індія для Костя Бяліка є місто Дарджилінг. У перекладі це "місце, куди поцілила блискавка". Насправді це місце оточене чайними плантаціями. Добратися до нього важко. Спочатку треба їхати поїздом, а згодом автомобілем вгору по серпантину.

"Ти проїжджаєш рівень хмар...І там гори, а гори я люблю. І там чай, гірський чай. Ти просто сидиш дихаєш, у тебе спокій".

Головні поради тим, хто хоче поїхати до Індії від Костя Бяліка:

  • Не очікувати Європи
  • Бути готовим, що це країна-шок
  • Бути відкритим
  • Не нав’язувати свої уявлення
  • Бути обережним
  • Звертати увагу на питну воду
  • Не боятися вуличної їжі
  • Не вимагати нічого від країни

"Індія - дуже сильна країна. І тому, або ти її сприймаєш, а вона тобі відкривається. Або ти пручаєшся, і вона може тебе поламати. Вона як шторм на морі".

Повне інтерв’ю ви можете почути у нашому відео: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Індія #Слов’янськ #Кость Бялік #подорож до Індії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...