• Головна
  • Голодомор на Донеччині - історичні факти та документи
09:07, 27 листопада 2021 р.

Голодомор на Донеччині - історичні факти та документи

Голодомор на Донеччині - історичні факти та документи

Голодомор - страшна сторінка історії України, яка і досі відбивається у серці кожного з нас. Історики кажуть, що немає в Україні жодної сім’ї, в якій би не було постраждалих від голоду.

Голод не оминув 1932-1933 років не оминув і Донбас, хоча відсоток загиблих від геноциду тут був меншим, ніж в інших областях України.

Збереглися офіційні заяви, звернення і документи, в яких фіксувалися голод, опухання від нестачі їжі та смерті на Донеччині.

У 1931 році на Донбасі були запроваджені “Чорні дошки”. Тобто райвиконком оголошував села, які не виконували хлібозаготівельний план, занесеними на чорні дошки. Це означало припинення будь-якого продовольчого постачання, повернення хліба, розданого на трудодні, скорочення кредитів – повна ізоляція.

Хоча регіон був переважно промисловим, навіть тут втрати від штучного голоду вчені оцінюють на рівні від 11 до 27% від всього населення.

Порівняно з Полтавщиною чи Харківщиною, за кількістю втрат Донеччина, звичайно, відрізняється. Лише тому, що населення міст мало можливість виживати.

При цьому голод на Донбасі тривав довше, ніж в інших районах України, бо індустріальними містечками продовжували блукати тисячі «розкуркулених» селян, позбавлених власної домівки, змушених поневірятися у пошуках їжі.

У державному архіві Донецької області і досі збереглися довідки, доповідні записки та скарги на голод та смерті робочих.

Запали свічку пам’яті о 16:00. Згадай всіх, кого забрав голод тих років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Голодомор #День пам’яті #пам’ять жертвам Голодомору
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...