LifeStyle
18:25, 26 листопада 2021 р.
Куди складати покупки замість одноразових пакетів по 2 грн
LifeStyle
З 10 грудня в Україні більше не можна буде безкоштовно брати в супермаркеті поліетиленові пакети. Яка альтернатива?
У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Закон дозволяє Уряду встановлювати мінімальні роздрібні ціни на так звані «маєчки» або надтонкі одноразові пакети, які зараз безкоштовно видають у супермаркетах.
З 10 грудня почне діяти постанова Кабінету Міністрів, яка встановлює вартість тонких пластикових пакетів – від 2 до 3,5 грн. Таким чином влада збирається стимулювати українців поступово відмовитися від пластикових пакетів, які розкладаються від 30 до 200 років у залежності від їх товщини.
Звісно, не всім захочеться витрачати по 2 грн, щоб запакувати в окремий пакетик кожну покупку, бо тільки на пакети витрачатиметься чимала сума. То що ж робити і чим їх замінити?
Куди складати покупки
Замість поліетиленових пакетів – ганчір'яні господарські сумки та шопери. І виглядає естетично, і прослужить довше, і вагу витримає більшу. Простий варіант – купити таку сумку. Складний - пошити самостійно, прикрасивши сумку вишивкою, бісером та іншими декоративними елементами (заодно гарна можливість направити нереалізований творчий порив у корисне русло).
Ціни на шопери варіюються від 9 до 300 грн (раптом хтось хоче брендову). Господарча торбина коштує зазвичай не більше 50 грн.
Де зберігати їжу
Для зберігання їжі, що швидко псується, замість харчової плівки та пакетів підійде фольга. Продукти та їжа - це той випадок, коли можна використовувати пластикові контейнери багаторазового користування, які при належному очищенні можуть прослужити довго.
Напевно, у кожному будинку залишаються металеві та скляні баночки від соусів, заправок, консервацій, печива. Вони ідеально підійдуть для зберігання круп, спецій, макаронів, цукру, борошна, цукерок. Для цієї мети можна використати і тканинні мішечки – можна пошити, а можна знайти магазини, які вже продають товар у таких мішках.
Звичайні харчові контейнери коштують від 6 до 40 грн. Ланчбокси - до 130 грн. Також є термоланчбокси ціною до 250 грн.
У чому купляти продукти
Для цього є паперові пакети та продуктові сіточки, для м'яса – крафтовий папір чи пластикові харчові контейнери. Вдома ж м'ясо можна зберігати у скляних банках.
До речі, зараз стало популярно робити сіточки для овочів самостійно – в'язати їх гачком, наприклад. Так що, в мережі знайдеться досить багато схем та інструкцій щодо їх виготовлення своїми руками, якщо є вільний час та бажання.
Також пропонуємо декілька порад від екоактивістки зі Слов’янська Капіталіни Каплан щодо того, як перейти на свідоме споживання та відмовитися від пластику: «Почала замислюватись, куди дівається відро сміття», - як жителька Слов’янська стала еко-активісткою.
Один паперовий пакет, в залежності від розміру та товщини коштує 2-5 грн, набір пакетів - близько 200 грн.
Набір овочевих сіток та мішечків з тканини коштує 34-195 грн. Тут ціна залежить від розміру, щільності мішечків та матеріалу.
Ще більше корисного дізнавайтеся через наш Viber
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Яким Штучний Інтелект бачить Слов’янськ через 100 років
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
14:15
Штучний інтелект створив пісню про Слов’янськ
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
14:18
Вчора
10:35
Вчора
Спецтема
Оголошення
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
live comments feed...
Коментарі