• Головна
  • Що зміниться в Україні у 2022 році
12:01, 1 січня 2022 р.

Що зміниться в Україні у 2022 році

Що зміниться в Україні у 2022 році

Українців чекає багато змін у новому 2022 році. 

З нового року нас очікують зміни у сфері охорони здоров’я, соціальних виплат, ведення бізнесу. 

З 1 січня для ФОПів, які проводять розрахункові операції, стане обов’язковим використання касових апаратів. Розмір штрафу за порушення застосування РРО передбачений у розмірі 100% від суми чека, повторно – 150 % від суми чека.

У 2022 році повертається обов’язковий технічний огляд авто, який скасували ще у 2011 році. Змінюється принцип отримання водійського посвідчення, зменшується кількість годин теоретичної частини. 

На 2022 рік заплановано 12 етапів підвищення пенсій для різних категорій громадян, а на початку року середня пенсія становитиме 4 тисячі гривень.

Кілька важливих змін у 2022 році стосуватимуться податків. Зокрема, передбачені такі зміни:

  • збільшуються акцизні ставки на алкогольні напої на 5%;
  • від продажу 3-го та наступних об’єктів нерухомості впродовж 1 календарного року розмір ПДФО становитиме 18%;
  • за продаж с/г продукції власного виробництва на суму більше 12 мінімальних зарплат, ПДФО становитиме 18%;
  • с/г виробники сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання (сума всіх податків) у розмірі 5% від вартості землі.

Збільшать виплати українцям, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, особам з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи, жінкам, віком понад 60 років (на 9% залежно від розміру пенсії), кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) захисників (захисниць), що загинули в зоні проведення АТО/ООС, 65-річним особам через зростання мінімалки.

У березні відбудеться індексація компенсаційних виплат для тих, кому за 75 років. У жовтні запроваджується нова мінімальна пенсійна гарантія:

  • тим, кому за 70 років і мають трудовий стаж 35 років (чоловіки) або 30 років (жінки), нараховуватимуть щонайменше 3 тис. грн.
  • за наявності стажу меншої тривалості пенсія визначатиметься пропорційно наявному страховому стажу і за наявності страхового стажу: 25 р. (чоловіки) або 20 р. (жінки) буде щонайменше 2,5 тис. грн.

Пенсіонери, віком 70-75 років отримають доплату 300 грн.

Після травневих свят вводиться в дію закон про олігархів, визнавати ту чи іншу особу олігархом уповноважена Рада національної безпеки та оборони.

Також низка змін відбудеться у системі охорони здоров’я. Зокрема, з квітня діятимуть винятково електронні рецепти на ліки.

За інформацією Слово і Діло 

Коментар

Для того, щоб об'єднати та спростити взаємодію всіх учасників автомобільного ринку, було створено ТОР – асоціацію транспорту в Україні, головною метою якої є зробити відповідний ринок на 100 відсотків законним та прозорим. Організація надає два майданчики: відкритий та закритий. Перша дає можливість для комунікацій усіх представників бізнесу, а друга – для координації діяльності ТОР, та приєднатися до неї можуть платники внесків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #зміни #2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...