• Головна
  • Гарячий пісок, алкоголь і цукор – як інші країни борються з ожеледицею
LifeStyle
18:22, 15 січня 2022 р.

Гарячий пісок, алкоголь і цукор – як інші країни борються з ожеледицею

LifeStyle
Гарячий пісок, алкоголь і цукор – як інші країни борються з ожеледицею

В Україні зима для багатьох асоціюється, у першу чергу, з ожеледицею та неможливістю вільно пересуватися містом. А як із льодом на дорогах борються інші країни?

Для мешканців Слов’янська початок січня 2022 року став справжнім випробуванням - під час потепління сніжні кучугури розтанули, а потім ця каша змерзла і перетворилася на суцільну ковзанку.

Читайте: Льодовий колапс на дорогах Слов’янська - фотофакт

Не дивно, що за перший тиждень січня до травматології звернулося 210 людей. Адже тротуари та пішохідні зони у місті посипані далеко не всюди.

Але ж, напевно, у світі є способи боротися з ожеледицею. А от які саме – про це ми вам і хочемо розповісти.

Кава

У Кракові та Львові у 2021 році заради експерименту почали посипати дороги кавовою гущею При чому спочатку таку ідею запровадили у місті Лева, а потім нею зацікавилася Польща.

Як пояснював мер Львова Андрій Садовий, у місті люди п’ють багато кави, тож залишається багато кавової гущі. Її висушили і посипали гущею тротуари. До того ж субстанція не шкодить рослинам, не руйнує асфальтове покриття та плитку.

Сіль і галька

Фінляндія комбінує соляний розчин і гальку у боротьбі з ожеледицею. Сіль використовують в залежності від температур. Так, якщо температура понад -20 градусів, то у соляному розчині немає сенсу, бо він замерзає.

Тому вулиці ще посипають галькою, попередньо очистивши їх до утрамбованого шару снігу. Тротуари та велодоріжки посипають часто.

Зібраний сніг досліджують у спеціальному науковому інституті на предмет того, чи не має він загрози для природного середовища. Якщо сніг безпечний, його скидують у Фінську затоку. Навесні звідти дістають гальку.

Цікаво, що фіни, окрім комунальників, залучають до чистки снігу та льоду і звичайне населення. Звісно, на добровільних засадах. Аналогічний метод застосовують у Данії.

Гарячий пісок

Швеція у 2004 році почала поливати вулиці розчином з піску та гарячої води близько 95 градусів. Пісок вплавляється сніг і кригу. Таким чином, ефекту вистачає на кілька днів.

Таку ж технологію використовують у Норвегії. Її взагалі широко використовують у країнах Скандинавії, технологія має назву «метод Торейгра Ваа».

Суміш солі і цукру

Такий спосіб у 2005 році запропонувала дослідниця Руна Калбом. Суміш впливає на якість покриття тротуарів менш шкідливо. Структура цукру жорсткіша, тому дороги заморожуються не так швидко, як після соляного розчину. Цей спосіб теж опанувала Швеція.

Тротуари з підігрівом

Ще один спосіб, який широко використовують Норвегія та Ісландія. Теплокомунікації там роблять під тротуарами та проїжджими частинами.

Алкогольний сироп

Якось в Угорщині один хімік побачив, що водойма, куди зливають залишки з горілчаного заводу, не замерзає. Потім у США з’ясували, що якщо поверх соляного розчину на дороги розприскати субстанцію, яка залишається після виготовлення алкоголю, сіль міцніше прилипає до дороги.

А в штатах Вірджинія та Мериленд для боротьби з ожеледдю використовують хлорид магнію.

Знову сіль

Її активно використовують у Канаді. Також сіль використовують Нідерланди та Швейцарія. Щоправда, нідерландці змішують сіль з ропою, а швейцарці – з добривами.

Але ще коли там кладуть асфальт, в нього додають вергліміт – суміш на основі хлористого кальцію. Вона сприяє таненню снігу і льоду.

Гаряча вода

Японці не використовують взимку сіль та хімічні розчини. Вони розприскують гарячу воду, особливо в місцях з гарячими джерелами. А ще чистять за допомогою підігріву головні дороги та залізничні колії.

Гравій і кам’яна крихта

У країнах Європи поширений метод фракції – коли тротуари посипають подрібненим гравієм і кам’яною крихтою. Потім цю присипку разом зі снігом збирають машини, щоб використати повторно. Звісно, це не усуває ожеледицю на 100%, проте підвищує зчеплення.

Кальцієво-магнієвий ацетат

У більшості населених пунктів Нової Зеландії у боротьбі з ожеледицею використовують кальцієво-магнієвий ацетат. Хімікат не шкідливий для металів, і на навколишнє середовище не надто впливає за рахунок відсутності іона хлору. Однак цей елемент використовують лише до температури -7 градусів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #погода #зима #ожеледиця #сніг #крига
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...