• Головна
  • Чи треба декларувати тисячу єПідтримки
Новина
12:03, 14 січня 2022 р.

Чи треба декларувати тисячу єПідтримки

Новина
Чи треба декларувати тисячу єПідтримки

У грудні 2021 року українці за два щеплення проти коронавірусу почали отримувати тисячу гривень в рамках програми "єПідтримка". Чи треба ці гроші декларувати?

З 19 грудня в Україні стартувала програма "єПідтримка", в рамках якої громадяни з двома щепленнями від коронавірусу можуть отримати тисячу гривень. Першими отримати тисячу могли ті, в кого є сертифікат про вакцинацію у додатку "Дія". У деяких користувачів "Дії" така можливість з'явилася ще 13 грудня.

Українці, які отримали тисячу, вже почали витрачати її на книжки, кіно, спорт та культурні послуги. Заявки на отримання грошей подали майже сім млн людей. А чи треба декларувати "ковідну" тисячу? Це пояснило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Читайте: Банки почали видавати пластикові картки для 1000 за вакцинацію

Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід?

Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування. Ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету. 

Оскільки ці кошти будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі вони не є доходом. Отже, їх не потрібно зазначати у декларації.

Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?

Так, рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. "Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї". 

Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, відкриється віртуальний рахунок. Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати. 

Важливо: відкритий поточний рахунок для зарахування "єПідтримки" банк закриває (без заяви отримувача допомоги) через чотири місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.

Кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #вакцинація #1000 #єПідтримка #декларації #декларування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...