• Головна
  • Шовковиця, іви і тополі - які дерева могли би стати символом Слов’янська (Фото)
Історичний матеріал
18:34, 19 січня 2022 р.

Шовковиця, іви і тополі - які дерева могли би стати символом Слов’янська (Фото)

Історичний матеріал
Шовковиця, іви і тополі - які дерева могли би стати символом Слов’янська (Фото)

Слов’янськ - місто зелені та дерев, місто курорту та озер, зовсім нестандартне містечко Донбасу. Таке враження складається у тих, хто приїжджає на Донеччину у пошуках шахт і вугілля, а потрапляє у наше місто.

Насправді у порівнянні з більшістю промислових міст Донецької області, Слов’янськ - доволі зелене місто. Але таким воно було і раніше. Напевно, навіть зеленішим ніж зараз. 

Збереглися старі фотографії, на яких чітко видно, як Слов’янськ потопає у зелені, навіть Соборна площа, яка, здається, завжди була символом заасфальтованості, раніше була оточена насадженнями. Одними з найпопулярніших дерев Слов’янська були шовковиця, тополі, акації та іви.

Однією з тих, хто активно вболіває за те, щоб у місті знову з’явилися іви, стала викладачка університету Тетяна Євтухова.

За словами мешканки міста, вона з дитинства пам'ятає ці дерева. Як на площі дитиною ходила через розлогі віти, зачіпаючи їх руками. Для міста ці дерева також були корисними, адже іви - одні з небагатьох дерев, які максимально поглинають вологу. Для Слов’янська, який частково знаходиться у підтопленні, це була б велика користь.

Окрім іви у Слов’янську популярним деревом була шовковиця - біла та чорна. Як згадують старожили, у парку Шовковичному (звідки ж назва) раніше територія була засаджена фруктовими деревами. Центральна алея (та, що веде до танцювального майданчика) була засаджена шовковицею. Недалеко від парку росли яблуні. 

Пізніше дерева “вимокли” і їх поспішили замінити на каштани, - згадує один з учасників форуму газети “Пошук”. Каштани у парк саджали вже великими. Але вологості парку не витримали і вони. Єдиними деревами, які пережили це все залишилися іви.

Шовковиця, іви і тополі - які дерева могли би стати символом Слов’янська (Фото), фото-1

Вже пізніше по місту почали висаджувати тополі, які зараз так люблять вирубати, або робити дивну обрізку. У Слов’янському курорті ще з давніх часів збереглися посадки берези, сосни та тополів.

Насправді тополі у 50-х роках активно висаджували на території всієї України.

Toдi, у післявоєнні часи, зaнoвo пoтрiбнo бyлo зaбyдyвaти i привeсти в пoрядoк вeличeзнy кiлькiсть мiст i сiл. A пaрaлeльнo прoвoдилaся i прoгрaмa з їхньoгo oзeлeнeння.

У межах її реалізації Сталін дав розпорядження про повсюдну висадку тополь. Їх вибрали з двох причин: вони дуже швидко ростуть, а також невибагливі в догляді.

Хoчa цe бyли нe єдинi чинники. Toпoлi тaкoж вiдoмi як “yнiкaльнi фiльтри”, ствoрeнi прирoдoю: вoни yтримyють шкiдливi рeчoвини, їх нe лякaє зaгaзoвaнiсть, якa спoстeрiгaється y вeликих мiстaх i прoмислoвих цeнтрaх – цi дeрeвa прoстo пoглинaють всi шкiдливi спoлyки.

Саме з цією метою ці дерева і садили вздовж автомобільних доріг. З огляду на те, що форма у них пірамідальна, їх цілком можна садити дуже близько одне до одного. Тому тополі й зустрічаються у таких величезних кількостях.

Читайте: У Слов'янську збираються видалити 316 дерев

Ще одними “модними” деревами сучасності стали туї. Чомусь ці, непритаманні для нашого міста рослини, останнім часом стали все частіше висаджувати у різних скверах. 

Читайте: В Славянске высадили туи и можжевельник

На жаль, рослини часто не приживаються і засихають. Також туї часто стають жертвами крадіїв.

Читайте: В Славянске пытались украсть туи у ЗАГСа

Читайте: На бульварі Пушкіна у Слов'янську почали садити дерева

Які дерева, на вашу думку, можна назвати символом Слов’янська?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #дерева #шовковиця #тополі #шелковица #тополя #дерева у Слов’янську #флора Слов’янська #фауна Слов’янська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...