08:59, 15 лютого 2022 р.
День нападу чи день єднання - що говорять в Україні про 16 лютого
Іноземні ЗМІ з посиланням на власні джерела в силових відомствах США повідомляли, що наступ на Україну може початися вже 16 лютого. В Україні відреагували на ці заяви по-різному.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада "чітко розуміє всі виклики", які стоять перед державою, і готова до них. Він також оголосив 16 лютого Днем єднання.
"Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем Єднання. Відповідний Указ вже підписаний. Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність", - ідеться у його зверненні до українців, оприлюдненому ввечері 14 лютого.
Указ №53/2022 офіційно оприлюднено на сайті Офісу президента.
Дослівно: "У цей день (16 лютого – ред.):
- підняти Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;
- виконати о 10.00 Державний Гімн України;
- провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України".
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Крім того, в указі Зеленський доручив Кабінету міністрів підняти зарплати військовим на 30% з 1 березня, а також на 20% прикордонникам і службовцям Нацгвардії.
"Ми чітко знаємо, де поруч з нашим кордоном чужа армія, її чисельність, локації, оснащення та плани. Нам є, що протиставити", - наголосив президент.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський також записав заспокійливе звернення для українців. Міністр запевнив, що повторення подій у Слов'янську 2014 року не допустять.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський на тлі повідомлень про можливий початок вторгнення РФ найближчими днями закликав українців зберігати спокій, наголосивши, що "Україна стала сильнішою та організованішою" в порівнянні з 2014 роком. Відповідну заяву він зробив у відеозверненні, опублікованому в понеділок, 14 лютого.
"Якщо якийсь "гіркін" спробує захопити адмінбудівлі, він буде розстріляний нашим спецназом без попередження та жодних вагань. Повторення Слов’янська ми не допустимо!" - заявив Монастирський. Міністр додав, що МВС не допустить "жодних сепаратистських проявів на кшталт тих, що були навесні 2014 року в Харкові, Луганську, Донецьку".
Він зазначив, що на захисті внутрішньої безпеки України щодня несуть службу 300 тисяч поліцейських, нацгвардійців, прикордонників та рятувальників, - передає DW.
Читайте також: Що має лежати у тривожній валізі кожного мешканця Слов’янська - перелік
Передумови розмов про 16 лютого
З осені 2021 року Росія стягує до кордонів України військовослужбовців та техніку. Як стверджує міністр оборони України Олексій Резніков, з боку РФ та Білорусі перебувають 119 тисяч російських військових, а з урахуванням повітряного та морського компонентів може йтися про 140 тисяч.
Читайте: Чи буде велика війна? Офіційні заяви відомств України та світу
На Заході остерігаються, що Москва планує повномасштабне вторгнення в Україну. Німецький тижневик Der Spiegel з посиланням на американські спецслужби писав, що воно може розпочатися вже 16 лютого.
Кремль звинувачення у підготовці до наступу відкидає, натомість звинувачує Україну в нарощуванні сил біля лінії розмежування з непідконтрольною Києву частиною Донбасу.
Мешканців України ж закликають зберігати спокій і довіряти українській армії, яка наразі стоїть на захисті державних кордонів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:15
Вчора
15:05
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
00:00, 12 січня 2016 р.
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі