• Головна
  • Україна приєдналася до європейської енергетичної системи. Що це означає?
16:28, 17 березня 2022 р.

Україна приєдналася до європейської енергетичної системи. Що це означає?

Україна приєдналася до європейської енергетичної системи. Що це означає?

Україна більше не братиме та не віддаватиме електроенергію з мереж Білорусі та Росії.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. 

Енергетичний зв’язок із країнами ще з часів Радянського Союзу остаточно розірваний. Саме від’єднання сталося ще 24 лютого – у перший день війни. Тоді було заплановане тестове відключення, щоб випробувати роботу системи в ізольованому режимі. Тест пройшли на відмінно. От тільки приєднуватися назад до Білорусі та Росії вже було неможливо.

Україна приєдналася до європейської енергосистеми (ENTSO-E) вже зараз, а не через рік, як це планувалося раніше. За повною процедурою після успішного першого тесту вже в липні потрібно було пройти ще одне тестове відключення. І вже у 2023 приєднатися до європейської енергосистеми, яка об’єднує 24 країни. Але війна змінила плани і європейські партнери пішли нам назустріч.

Що це змінює?

Тепер плече Україні підставлять європейські країни, а не країна-агресор і не Білорусь, з території якої ворог наступає та обстрілює наші міста. Крім того, Україна може продавати та купувати більше електроенергії в європейських партнерів, а з часом, після розширення транскордонних мереж, ці обсяги ще більше зростуть.

Після закінчення війни Україна зможе розраховувати на європейські інвестиції в енергетику. А стабільна робота системи дозволить активніше розвивати відновлювану енергетику.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Україна #енергетика #Росія #Білорусь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...