• Головна
  • Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі
16:42, 24 червня 2022 р.

Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі

Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі

Глави держав та урядів Європейського Союзу ухвалили історичне рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Хронологія.

Напочатку війни, 28 лютого, президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському союзі.

Пізніше, в квітні, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва передала українській стороні опитувальник для отримання країною статусу кандидата на членство в ЄС.

Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі, фото-1

Згодом українська влада заповнила і передала ЄС обидві частини анкети-опитувальника.

17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки за заявками на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата, Грузії - європейську перспективу.

А в четверг, 23 червня, глави держав та урядів Європейського Союзу ухвалили історичне рішення, щодо надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Президент Володимир Зеленський привітав рішення Європейської Ради про надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу.

«Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статус кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та ЄС. Вдячний Шарлю Мішелю, Урсулі фон дер Ляєн і лідерам держав Євросоюзу за підтримку. Майбутнє України – в ЄС», - зазначив Зеленський.

Президент також зазначив, що вважає рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі перемогою.

«Тільки що отримали кандидатство. Це – перемога! Чекали 120 днів і 30 років. А потім переможемо ворога і будемо відпочивати. А, може, спочатку відбудуємо Україну, а потім вже відпочинемо. А, може навіть переможемо, відбудуємо, вступимо в ЄС і потім будемо відпочивати. А може і не будемо відпочивати. Хоча, ні, діти образяться. Але точно переможемо!», - підкреслив керівник держави.

Україну масово підтримує європейський народ.

Так, наприклад, у центральній частині Відня появилося графіті, присвячене надання Україні статусу кандидата у Європейському Союзі.

Про це йдеться у публікації від «Укрінформ».

Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі, фото-2

"Україна була та є Європою, і її майбутнє – у складі Євросоюзу. Відбиваючи зараз російську агресію та захищаючи Європу, Україна доводить, що вона заслуговує на це майбутнє", - зазначив автор графіті, білоруський митець Михась Смольські.

Які переваги статус кандидата в ЄС дає Україні?

Рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС, яке глави держав та урядів Європейського Союзу ухвалили напередодні ввечорі, 23 червня, дає Україні додаткові можливості для впровадження реформ та інвестицій.

Зокрема, Україна зможе отримувати фінансову допомогу від ЄС: гранти та інвестиції. Також, Україна стане повноправним членом програм та ініціатив ЄС, відкритих як для її країн, так і країн зі статусом кандидата на членство.

Окрім того, статус кандидата може посилити позиції України на майбуніх перемовинах з росією, адже кандидатство – це чіткий і потужній сигнал кремлю, що європейський курс України незворотній.

Попри те, шлях України до членства в ЄС залежить від того, наскільки якісно і швидко в країні будуть проведені реформи, аби відповідати праву та стандартам Євросоюзу.

Після надання статусу кандидата ЄС оцінюватиме прогрес України. На основі цього буде ухвалюватися рішення про подальшу інтеграцію нашої держави.

Що Україна має робити для вступу в ЄС?

Наразі завданням для нашої країни є втіленням реформ, про які домолено з Євросоюзом, а саме: посиленням інституційних спроможностей, забезпеченням демократії та верховенства права.

Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі, фото-3

"Статус кандидата – це висока оцінка ринкових перетворень, завдяки яким ми інтегрувалися до економіки ЄС в енергетиці, цифровій сфері, митниці, транспортних перевезеннях та інших ключових галузях...Відтепер наша держава буде не лише переймати європейський досвід, а й зможе впливати на формування галузевих політик Євросоюзу. Віднині процес інтеграції України до ЄС став незворотним", - сказав Шмигаль.

Які кроки вже розпочала Україна?

З моменту підтвердження статусу країни-кандидати, Україна вже встигла приєднатись до природоохоронної програми LIFE. В межах цієї програми наша країна зможе отримати ресурси та фінансування для усунення довгострокових наслідків російської агресії, а також відновлення довкілля в цілому.

Україна отримала статус кандидата в ЄС. Які це має наслідки для країни та як українців підтримують у світі, фото-4

Відповідний документ підписали в Києві міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

«Сьогодні дуже визначальний день для всієї довкільної сфери нашої країни. Україна отримала від Європейського Союзу велику підтримку і колосальні можливості для відновлення природи - ми підписали угоду про участь у програмі LIFE. Це означає, що відтепер наша держава матиме відповідне фінансування для відновлення довкілля, якому нещадно завдає шкоди російська федерація», - зазначив український міністр.

Журналісти 6262 продовжують слідкувати за подіями у зовнішній політиці України. Чекайте на наступні матеріали, щодо членства нашої держави в Євросоюзі вже згодом.

Вам може бути цікаво:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Новини #Україна #Війна #ЄС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...