14:33, 26 листопада 2022 р.
Усі АЕС України підключили до національної енергосистеми - МАГАТЕ
Усі АЕС України підключили до національної енергомережі.
Усі чотири діючі атомні електростанції України, включно з окупованою росіянами ЗАЕС, знову підключено до національної енергосистеми.
Про це у п’ятницю, 25 листопада, повідомили на сайті МАГАТЕ.
"Як заявив сьогодні генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі, всі чотири діючі атомні електростанції України знову мають доступ до національної енергосистеми після повної втрати електропостачання на початку цього тижня", - йдеться у повідомленні.
Команда експертів МАГАТЕ, яка перебуває на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), ще вчора повідомила, що зовнішнє енергопостачання станції було відновлено через день після його відключення. ЗАЕС, найбільша в Європі атомна електростанція, перебуває в режимі зупинки, але все ще потребує електроенергії для підтримання основних функцій безпеки та захисту.
Зазначається, що у п’ятницю Україна також підтвердила МАГАТЕ, що три інші атомні електростанції – Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька – були знову підключені до мережі і працюють для виробництва електроенергії для потреб країни. Також відновлено електропостачання на закритій Чорнобильській станції.
"Окремо сьогодні генеральний директор МАГАТЕ заявив, що МАГАТЕ завершило тижневу місію експертів з ядерної та фізичної безпеки у Чорнобилі, у тому числі в зоні відчуження, яка була створена навколо станції після аварії 1986 року. Місія допоможе з модернізацією та вдосконаленням систем ядерної безпеки станції. Експерти МАГАТЕ також отримали краще розуміння потреб станції у сфері ядерної та фізичної безпеки, а також надали поради та рекомендації щодо радіаційного моніторингу", - йдеться у повідомленні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:15
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:17, 16 січня
9
12:14, 13 січня
1
15:13, 19 січня
91
live comments feed...
Коментарі