• Головна
  • Чи нормально святкувати Новий рік під час війни - поради психологів
15:32, 31 грудня 2022 р.

Чи нормально святкувати Новий рік під час війни - поради психологів

Чи нормально святкувати Новий рік під час війни - поради психологів

До 2022 року ми часто стикалися з таким явищем, зіткнулися з почуттям провини за можливість святкувати.

Цього року з наближенням в українському інформаційному просторі все частіше з’являються публікації на тему, чи доречно в умовах війни святкувати Новий рік. Хтось вважає, що не треба відкладати життя на потім. Хтось каже: це не на часі, все після свят.

Разом з тим кількість стресу в житті збільшилася у геометричній прогресії порівняно з 2021 роком. До того ж багато українців втратили домівки, близьких та родичів, живуть не вдома, знаходяться далеко від близьких, позбулися приємних та рідних серцю речей.

То що ж із всім цим робити?

Чи варто відзначати зимові свята в умовах війни? Поради психологів

З одного боку, так хочеться відчути радість та подарувати її близьким. З іншого — почуття провини перед тими, хто постраждав більше, перед захисниками та українцями на окупованих територіях з'їдає зсередини. То як бути? 

Моменти радості дають стимул боротися далі 

«Радість — одна з базових емоцій людини, і потреба в її відчутті в нас живе з народження. З якими б складними обставинами не зіштовхнулася людина з дитинства, радість — це те, що несвідомо штовхає її приймати ті рішення, які збережуть її життя. Так вже запрограмований наш мозок, він постійно потребує і шукає стимулів, і саме радість є найприємнішою й найбажанішою в отриманні емоцією», — Марина Журбенко. 

Збереження новорічних ритуалів під час війни — вкрай важливе для дітей 

«Якщо людина потрапляє у кризову ситуацію, травматичні події, то насамперед її потрібно звідти забрати. І в безпечній ситуації потрібно разом пошукати для неї звичні в житті особливості поведінки. Тому якщо ви разом з дітьми оте звичне, традиційне підготування до ритуалу переходу з одного року в інший застосуєте, то мислення дитини буде тільки вдячне. Бо для неї ці приємні опорні схеми життя будуть давати можливість адаптуватися до того мінливого, непередбачуваного, але реального майбутнього в нашій країні на зараз», — Майя Грещук. 

Не святкувати — нормально. Зробіть цей вибір, прислухаючись до себе 

«Не обов’язково він (новорічний настрій, – ред.) має бути. Зараз багато горя й болю навколо кожного з нас. Тому силою притягувати відчуття свята не варто. Думаю, для людини, яка такого святкового настрою не має, буде найкращим просто дозволити собі відчувати те, що відчуває, прислухатися до власних душевних потреб. Можливо, зараз всередині багато болю, переживань та страждань. Про яке тоді святкування може йтися?» — Катерина Клюшниченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини Буковини #війна в Україні #війна з росією #психологія #Новий рік
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...