11:29, 1 лютого 2023 р.
Субсидії, виплати і заробітна плата військових. Що змінюється з лютого 2023 в Україні
У лютому цього року, скоріш за все, в Україні продовжать дію воєнного стану. Проте, назвати це змінами, не можна. А ось які зміни будуть, читайте далі.
Обмін старих лампочок
У лютому продовжується програма безоплатного обміну 5 старих ламп розжарювання на енергозберігальні LED-лампи. Взяти участь у програмі можуть усі повнолітні громадяни України.
З 16 січня тестування розпочалося у Вінниці, Черкасах, Одесі та Львові. А 30 січня програму розширили на всі обласні центри (крім тимчасово окупованих Донецька, Луганська, Сімферополя та Севастополя), а також на Краматорськ, Покровськ і Кривий Ріг. До кінця лютого LED-лампи з‘являться і в інших містах та селах України.
Подати заявку на обмін лампочок можна в «Дії» — вона гарантуватиме наявність ламп у відділенні «Укрпошти». Для цього у розділі «Послуги» потрібно обрати «Обмін лампочок».
Якщо не маєте можливості подати заявку, можна просто прийти у відділення «Укрпошти». Якщо лампи будуть у наявності — їх одразу ж замінять. Із собою потрібно мати паспорт, податковий номер і старі лампи розжарювання.
Читайте: В Україні стартувала програма обміну старих ламп на LED
Субсидії
З 2023 року субсидії виплачуються лише в грошовій формі. Тому для тих, хто отримував їх на картковий рахунок чи через відділення «Укрпошти», нічого не змінилося, а ті, хто отримував у безготівковій формі, отримуватимуть їх на рахунок в Ощадбанку.
Починаючи з 1 лютого Ощадбанк не перераховуватиме комунальникам кошти субсидій, як це було раніше. Одержувач пільг має отримати ці гроші в касі та сам сплатити за користування житлово-комунальними послугами безпосередньо комунальним підприємствам і організаціям.
Виплати військовим
З 1 лютого змінюється порядок виплат додаткової грошової винагороди військовим Сил оборони та співробітникам системи МВС. Ідеться про виплати у 30 та 100 тисяч гривень.
Тепер виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності та специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Зміни стосуватимуться лише військових та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.
Водночас щомісячні бойові виплати у 100 тисяч гривень збережуть бійцям, які воюють із противником на передовій. Те саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати у 100 тисяч гривень для них зберігаються.
Читайте: З 1 лютого зміниться нарахування зарплати військовим
Виплати переселенцям
З 1 лютого під час виплат переселенцям буде діяти новий перелік постраждалих територій. Їх поділятимуть на території можливих бойових дій, активних бойових дій та тимчасово окуповані росією. Повний перелік територій є на сайті Мінрегіону.
Допомога на проживання для внутрішніх переселенців виплачується жителям усіх територій, внесених до переліку, якщо для них не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
Кошти виплачують щомісяця, починаючи з дати звернення. На дітей та людей з інвалідністю нараховують 3000 грн, а на кожну людину від 18 років — 2000 грн.
Електронна товарно-транспортна накладна
З 1 лютого стартує бета-тестування е-ТТН, яке триватиме пів року. А з 1 серпня 2023 року електронна товарно-транспортна накладна стане обов’язковою.
Упродовж шести місяців бізнес має час на поступовий перехід та адаптацію до використання електронних накладних. Для цього компанії потрібно укласти договір з одним із провайдерів електронного документообігу (ЕДО), що приєдналися до проєкту.
Перші три компанії-провайдери — EDIN, ПТАХ та AgriChain — пройшли тестування щодо взаємодії з Системою електронного документообігу е-ТТН. EDIN та ПТАХ успішно завершили тестування взаємодії, натомість AgriChain отримала рекомендації стосовно доопрацювання свого програмного забезпечення.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури планують, що працювати з документом у режимі реального часу зможуть одночасно всі сторони вантажоперевезення: відправник, одержувач і перевізник. Також е-ТТН дозволить оперативно проводити взаєморозрахунки за здійснене перевезення.
У Міністерстві вважають, що електронні накладні зроблять вантажні перевезення прозорішими та менш корумпованими. А для бізнесу їхнє використання буде дешевшим за паперові. До того ж це перший крок до впровадження міжнародних документів — e-CMR, кажуть у відомстві.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:15
Вчора
15:05
Вчора
12:10
Вчора
10:30
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі