![](https://s.6262.com.ua/section/logo/upload/pers/91/logo.png?20240727)
16:35, 7 листопада 2023 р.
Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині
![Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині](/dist-assets/images/cap.jpg)
Четверо вчителів повернулися до села Рубці на Лиманщині, яке було звільнене від російських окупантів у вересні 2022 року.
Наразі у старостинському окрузі живуть 49 дітей, які навчаються в освітньому пункті. Тут встановили Starlink та генератор, незабаром розпочнуть опалювати будівлю.
Як живуть та навчаються діти у деокупованому селі розповіли у матеріалі "Суспільного".
У Рубцівському старостинському окрузі російськими обстрілами зруйновані і ліцей в Шандриголове, і місцева школа. Місцеві школярі збираються на уроки в освітніх пунктах. Технікою забезпечили міжнародні благодійні фонди, розповідає староста Рубцівського старостинського округу Ігор Кряжев.
![Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-1 Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Шестикласник Артем розповідає вдома є інтернет та ноутбук, та в освітній пункт приходить не лише навчатися, а й спілкуватися з іншими учнями.
"Вдома ти сам сидиш, на перерві сам, а тут з друзями спілкуєшся", — каже хлопець.
![Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-2 Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Мати Артема — вчителька математики Шандриголівського ліцею. Також працює в цьому освітньому пункті. Олена Кузнєцова каже, з родиною повернулися в Рубці пів року тому.
"Ті діти, які в громаді, вони приходять до нас. Із тими дітьми, які за кордоном і на території України, ми працюємо онлайн", — розповідає вчителька математики Олена Кузнецова.
![Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-3 Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Поруч із шестикласниками, яких тут двоє, навчаються учні першого класу. Вчителька початкових класів Алла Міщенко теж повернулася після звільнення Рубців додому з Італії.
"У мене в першому класі десять учнів, четверо учнів знаходяться в громаді. Вони приходять до мене щодня на заняття, їм дуже подобається, тому що є можливість, як працювати в контакті з вчителем і спілкуватися з дітьми на перерві. Вони дуже люблять перерви, тому що виходять і спілкуються не тільки з першокласниками, спілкуються ж і з другим класом, і з третім, з усіма дітьми які знаходяться в нашому освітньо-консультаційному пункті", — розповідає вчителька початкових класів Алла Міщенко.
За словами вчительки, освітяни мають Starlink і генератор. "У нас безперервне навчання, якщо якась критична ситуація, все одно ми можемо працювати", — каже Алла Міщенко.
![Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-4 Як навчаються школярі у деокупованих Рубцях на Лиманщині, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
Зараз приміщення опалюють обігрівачем, найближчим часом у пункті запрацює централізоване опалення, каже староста Ігор Кряжев.
"У нас збереглося опалення в цій будівлі, ми його рятували минулого року. Є газ, будемо підключати вже з дня на день. Поки тепло ще не підключали, але вже будемо, бо там в одній будівлі знаходяться і діти, і амбулаторія", — пояснює староста Рубцівського старостинського округу Ігор Кряжев.
Читайте:
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:18
Вчора
14:10
Вчора
Спецтема
Оголошення
16:57, 18 липня
19:34, 24 липня
18
09:59, Сьогодні
19:34, 24 липня
live comments feed...
Коментарі