• Головна
  • Криваве небо, північне сяйво і пил з Сахари - які аномалії сталися в Україні за останній рік
18:23, 18 травня

Криваве небо, північне сяйво і пил з Сахари - які аномалії сталися в Україні за останній рік

Північне сяйво в небі над Лозовою, Харківська область, 5 листопада 2023 року. Джерело ХС Харків у Telegram

Північне сяйво в небі над Лозовою, Харківська область, 5 листопада 2023 року. Джерело ХС Харків у Telegram

Останнім часом в Україні почастішали природні аномалії. Ми зібрали найяскравіші з них.

То північне сяйво у різних відтінках рожевого та червоного, то температурні рекорди, то магнітні бурі, то пил з Сахари - все це відбулося в Україні за останній рік.

Червоне небо в листопаді 2023 року

Північне сяйво в небі над Лозовою, Харківська область, 5 листопада 2023 року. Джерело ХС Харків - Telegram

Північне сяйво в небі над Лозовою, Харківська область, 5 листопада 2023 року. Джерело ХС Харків - Telegram

Увечері 5 листопада українці в більшості регіонів могли спостерігати незвичне явище – небо стало рожевим, а подекуди криваво-червоним. Зокрема це спостерігали у Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях. Таке північне сяйво було зумовлене сильною магнітною бурею і безхмарним небом.

Температурний рекорд в кінці березня 2024 року

30-31 березня, а також в перші дні квітня 2024 року в Україні спостерігалась аномально тепла погода, як у травні - від +23 до +26 градусів. Востаннє такий температурний рекорд для кінця березня був зафіксований у 1968 році. 

Пил із Сахари

Пісок з сахари в Одеській області - скріншот відео з Telegram

Пісок з сахари в Одеській області - скріншот відео з Telegram

У квітні Україну двічі вкривав пил із Сахари. У перші дні квітня явище супроводжувала вітряна та суха погода, а 24 квітня пісок випав з дощем. Загалом квітневі пилові хмари дісталися Швеції, Фінляндії, Греції та частини росії. 

Востаннє подібне явище спостерігалося в Європі у березні 2018 року. Воно було обумовлено переміщенням повітряних мас в області низького тиску над Лівією. Останніми роками пилові шлейфи з Сахари спостерігаються над іншими континентами все частіше, що може свідчити про зміну в моделях атмосферної циркуляції.

Травневе полярне сяйво

Рожеве сяйво на Волині

Рожеве сяйво на Волині

Увечері 10 травня в багатьох регіонах України спостерігали рожеве північне сяйво. 

Рідкісне явище спостерігали в Одеській, Донецькій, Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Волинській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській областях.

Вважається, що воно зумовлене потужною магнітною бурею. Вперше подібне рожеве сяйво над Україною зафіксували 24 квітня 2023 року.

Метеор над Україною

Над Україною вибухнув метеор

Над Україною вибухнув метеор

Вночі 1 травня жителі Харківської, Полтавської, Сумської, Дніпропетровської та Запорізької областей спостерігали потужний блакитний спалах у небі. У соцмережах опублікували відео, на якому щось падає високо в небі, а потім вибухає, при цьому все відбувається без звуку.

"Саме в кінці квітня - на початку травня Земля проходить через два метеорних потоки - Іриди і Ета-Аквариди. Імовірніше за все, цей метеор, або суперболід, як його ще називають, був з метеорного потоку Ета-Аквариди. Сам потік був породжений кометою Алея", - пояснив Суспільному астроном Михайло Лашко.

Востаннє випадок падіння метеора в Україні зафіксували 19 квітня 2023 року.

А 10 травня розпочалася найсильніша за 20 років магнітна буря, яка тривала кілька днів. Джерело спалаху - велике складне скупчення плям на Сонці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини Буковини #північне сяйво #пил із Сахари #температурний рекорд
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

live comments feed...