13:21, 6 липня
Чи продає Україна електроенергію за кордон
Фото ілюстративне з відкритих джерел
Чому графіки світла стали суворішими, хоча опалення влітку немає? До чого тут ремонт енергоблоків електростанцій? І чому це не пов'язано з поширеною думкою про продаж електроенергії за кордон?
Режим життя українців зараз тісно пов'язаний з графіками вимкнення світла. Ситуація аналогічна тій, яка була восени 2022 - взимку 2023 року. Адже росія знову знищує українську енергосистему. Відмінність у тому, що зараз не працює опалення.
То чому ж влітку графіки відключення світла не мʼякші, ніж узимку? Як це повʼязано зі ступенем руйнування енергосистеми? До чого тут атомні енергоблоки і “свідки продажу електроенергії за кордон”? У цьому ми і спробували розібратися.
Чому графіки вимкнення світла стали жорсткішими?
На початку червня цього року в єдиному телемарафоні премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що через російські обстріли в Україні зруйновані 42 енергоблоки, 73% великих ТЕС зруйновані або пошкоджені (натомість тільки 27% в робочому стані), 20 гідроенергетичних блоків не працюють.
Всі ці чинники призвели до того, що вже пошкоджена після 2022 року енергосистема зазнала ще більших втрат потужностей.
Крім того, влітку енергоблоки виводять на планові ремонти. Ремонт енергоблоків зазвичай проводиться влітку, і цю роботу не можна значно посунути в часі чи відтермінувати, - пояснював раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Ремонт енергоблоків проводять в теплу пору року, тому що в цей період немає великого навантаження на енергосистему, яке є в опалювальний сезон. А виводити на ремонт енергоблоки потрібно через те, що паливо вигорає, і його треба міняти.
За словами президента НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна, нормальний строк ремонту енергоблока становить 50-60 діб. Але все залежить від того, чи є додаткові роботи та ускладнення.
Крім того, погода зараз теж зараз впливає на графіки світла. Чим спекотніше на дворі - тим більше споживання електроенергії.
Чи продають електроенергію за кордон?
Серед українців досі поширена думка, що держава продає електроенергію за кордон, том немає світла. Чи так це?
Україна не експортує зараз електроенергію, тобто не продає її. У травні 2024 року експорт скоротився до нуля. Це констатували заступник міністра енергетики Микола Колісник і директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Також переконатися в тому, що електроенергія не продається, можна відвідавши спеціальний сайт, де щодня і щогодини оновлюються дані про транзит електроенергії між Україною та іншими країнами.
Найбільше електроенергії Україна зараз бере від Угорщини
Крім того, згідно з аналітичними даними ExPro Consulting, у червні Україна імпортувала 858,3 тис. МВт*год електроенергії, що на 91% більше за обсяги травня. Експорт електроенергії у червні був відсутній. Найбільшу частку імпорту займає Угорщина - 41,6%, найменшу - Молдова з 7,7%.
Графіки імпорту електроенергії в Україну
Водночас є міждержавні технічні перетоки, оскільки Україна є частиною об’єднаної Європейської електромережі. Це перетоки незначні і потім повертаються назад в Україну, - пояснював раніше Андріан Прокіп, експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:15
Вчора
14:37
Вчора
13:10
Вчора
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...
Коментарі