• Головна
  • У 1916 році в Слов’янську будували військовий шпиталь - лист в Ізюмську управу
БЛОГ
17:08, 5 листопада

У 1916 році в Слов’янську будували військовий шпиталь - лист в Ізюмську управу

БЛОГ
У 1916 році в Слов’янську будували військовий шпиталь - лист в Ізюмську управу

Почесний краєзнавець Донеччини Олег Максименко у Альманасі "Донеччина: минуле і сучасність", опублікував інформацію про лист Семена Роєва в ізюмську повітову земську управу у 1916 році.

У листі йдеться про те, що у 1916 році в Слов’янську будували військовий шпиталь. Документ свідчить, що підрядник (постачальник цегли, з якої будували шпиталь) звертався в Ізюмську Повітову Земську Управу з проханням відтермінувати призов до війська двох своїх працівників. На той час замість військкоматів існували так звані Повітові Комітети, які мали призивати до війська.

Далі публікуємо текст дослідження:

Власник цегельно-черепичного заводу Семен Федорович Роєв (він є підрядник), який мешкав у Слов’янську, просив керівництво Ізюмської Управи, щоб воно склало клопотання перед Повітовим Комітетом відтер-мінувати призов до війська робітникам цегельно-черепичного заводу Івану Федоровичу Посашкову, та Якову Семеновичу Дмітрієву. Ці робітники були вихідцями з селян Курської губернії Курського повіту Чаплигінської волості. Працювали вони на безперервно діючій Гофманській печі.

Читайте також: У Слов’янську її звали – Муся Березанська, або про долю доньки Романа Шухевича

Використання Гофманської печі на той час було прогресом. Випал цегли завжди був досить неефективним і витратним заняттям, і вимагав великої кількості палива. Справжнім проривом в області виробництва цегли стало впровадження кільцевої печі, запатентованої Фрідеріком Гофманом в 1858 році. Кільцева піч дозволила не тільки багаторазово збільшити обсяги виробництва цегли, але і при цьому поліпшити її якість і знизити витрату палива.

Кільцева піч складається з 10–15 камер випалу, що сполучаються між собою і розташованих навколо загального димоходу. Поділ на камери умовно, так як між ними немає перегородок, тільки тимчасова горюча перегородка, наприклад, з паперу, ставиться в кінці всього ряду.

Спочатку печі робили круглими, але незабаром перейшли на більш раціональну форму у вигляді двох паралельних каналів, з'єднаних по краях півколом.

«Цегельно-черепичний завод Семена Федоровича Роєва розташовувався на вулиці Садовій. Згадки про цей завод зустрічаються в 1911–1916 рр. У 1912 році на заводі С. Ф. Роєва працювало 24 робітники без застосування будь-яких машин, а у 1916 році працювало вже 38 робітників» .

Лист в Ізюмську управу

Лист в Ізюмську управу

Стежте за нашими оновленнями в телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #історичний Слов’янськ #історія Слов’янська #шпиталь #історія міста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...