У разі невиплати в термін банки іноді передають борг колекторам тов укрборг. Сам позичальник може дізнатися про цю передачу навіть не від банку, а вже від людей з колекторського агентства. Колекторське агентство - організація, що здійснює позасудове стягнення заборгованостей. У деяких випадках вони викуповують у банку борг, в інших працюють за агентські комісійні. Колектори не мають ніяких особливих прав, і їхні стосунки з позичальником, на відміну від відносин банку, ніяк не регулюються законом - саме тому банкам вигідно передавати їм проблемні борги. Однак чи є у банку право передавати борг колекторам? І чи є право не повідомляти про це самого боржника? З цими питаннями ми і розберемося.

Закон про колекторів Укрборг

На думку фахівців ця проблема обумовлена ​​допущеної в законодавстві туманністю формулювань, які можна тлумачити двояко. Законодавство каже кредитор має право на передачу боргу іншій особі. Іноді укрборг звонят. При цьому не потрібно отримувати дозвіл позичальника, якщо договір не вказує на протилежне. Якщо звернутися до стандартного договору з банком, то ми з'ясуємо, що в ньому зазначено, що дозволу позичальника на передачу боргу третім особам не потрібно, але необхідно попередити про це позичальника. Однак буває і таке, що банки не дотримуються навіть складених ними самими договорів.

Тут варто відзначити, що ніякі зміни в договір без узгодження з другою стороною вноситися не можуть - слід пам'ятати, що це вірно не тільки щодо клієнта, але також і щодо банку. Таким чином, якщо банк передав борг колекторам, навіть не повідомивши клієнта - це грубе порушення договору.

У справу тут вступає ще й закон про банківську таємницю: адже банк повинен гарантувати таємницю банківського рахунку, і не має права відкривати відомості про вироблені по ньому платежах і фінансові операції без дозволу клієнта. Тобто передаючи без дозволу позичальника дані про його рахунку банк порушує закон, а значить відповідь на питання «чи мають банки право передавати ваш борг колекторському агентству?» - немає.

Адже і будь-який банківський договір підкреслює повну конфіденційність інформації про рахунок. На жаль, але закон систематично порушується, і відстояти свої права в суді майже неможливо. Судове виробництво зазвичай вважає, що передаючи борг колекторам банк передає лише відомості про борг і сумі застави, і таким чином не порушує прав клієнта.

Незважаючи на це, юристи вважають: банк в усякому випадку повинен повідомляти клієнта про передачу боргу колекторам. Та й самі колектори теж зацікавлені в цьому - позичальник буде вже підготовлений, і не доведеться витрачати багато часу на пояснення йому ситуації. Найкраще для банку повідомити клієнта про передачу боргу письмово, це послужить доказом, що попередження було зроблено. Можна порівняти це з порядком в армію - після її вручення на призовника покладається обов'язок з'явитися, в цьому випадку те ж саме. Якщо ж попередження не було зроблено, то у клієнта залишається право повернути борг на тих самих умовах, на яких він його брав. У чому, зрозуміло, зовсім не зацікавлене отримати борг в своє розпорядження колекторське агентство.

Спілкування з колекторами тов укрборг

Колекторські агентства націлені на отримання грошей з клієнта, і зустрічаючи проблеми на своєму шляху можуть вдаватися до різних методів. Це можуть бути постійні дзвінки, причому не тільки вам, але і вашим знайомим, візити та інші елементи психологічного тиску.

Що ж робити, якщо банк передав борг колекторам?

Ось кілька прийомів, які спростять спілкування з ними:

1. Ведіть запис розмов і скажіть колектору про це;

2. Запитайте інформацію про нього і його компанії, він повинен повідомити її;

3. Проясніть ситуацію - на яких умовах був переданий ваш борг і яку суму від вас вимагає агентство;

4. Подумайте, чи згодні ви заплатити на цих умовах; зазвичай умови колекторського агентства вкрай невигідні;

5. Якщо ви не маєте наміру платити, то повідомите колектора, що готові спілкуватися тільки в суді, в разі ж продовження дзвінків зверніться в поліцію. І так - ви повинні бути готові дійсно зробити це.