У сучасних кафе, кондитерських обов’язково є в переліку десертів тістечко макаронс. Різнобарвні, пухкі і надзвичайно смачні ласощі, під назвою макаруни прийшли до нас з французької кухні. Вітчизняні кондитери навчилися їх готувати не гірше французьких майстрів.

В одній чаші за допомогою міксера замішується тісто: основа бісквіта створюється з дробленого мигдалю (мигдальної муки), яєчних білків і цукрової пудри. В іншій чаші збивається ще недавно вируючий на печі цукровий сироп з уже згаданими білками. Додають і харчовий барвник необхідного кольору (на самому кінчику ножа). Повинен вийти правильний бісквіт, так що в процесі вкрай важливо зберігати ювелірні пропорції, контролювати температуру. Поєднавши вміст обох судин, масу остуджують і поміщають в кондитерські мішки.

Піднос для запікання позначений рівними кружечками: на нього кладуть кальку і буквально малюють тістом за трафаретом. Наповнений піднос відправляється в піч.

Якщо кондитерові вдалося замісити «те саме» тісто, в процесі запікання бісквіт стане пористим, а не однорідним, утворюється так звана «спідничка» внизу, заблищить рівна глянсова поверхню.

У процесі запікання у бісквіта з'являється «спідничка». При правильному запіканні всередині бісквіт вийде пористим

Остудивши готовий бісквіт, приступають до процесу калібрування і вибракування: відбір проходять тільки акуратні і красиві, зі згаданою «спідничкою», ідеально круглі і певного розміру. Готові до збірки бісквіти ненадовго залишають у спокої. Відбирають тільки ідеально круглі бісквіти однакового розміру

Начинка, яка і є смакостворюючим елементом, готується на основі розтопленого бельгійського білого або темного шоколаду. Доповнюють його вершки, доведені до певної температури з потрібним ароматним продуктом: фісташкової пастою, полуницею, маракуйей, м'ятою або іншим. Поєднавши всі інгредієнти начинки, її охолоджують і після (за допомогою все того ж кондитерського мішка) наносять на один бісквіт, накриваючи зверху іншим. Ніжне тістечко може тріснути, якщо взяти його недостатньо акуратно. Такі «постраждалі» макарони ні в якому разі не доходять до кінцевого споживача.

Вишукані макаруни упаковують у яскраві картонні коробки з прозорим верхом. Така коробка з кольоровими тістечками стане романтичним подарунком коханій або подрузі. А витончений смак подарує справжню насолоду.