Італійськи виробники кави створили унікальний спосіб швидкого варіння кави еспресо. Чалди – порційна кава, обсмажена, мелена, спресована в екологічні одноразові двошарові фільтр-пакети з «дихаючого» паперу. В основу ідеї покладено унікальний спосіб порційного фасування еспресо в таблетки. Це дозволяє створити в будинках, квартирах та офісах смак професійних кав’ярень і ресторанів. Чалдова кава готується у чалдових кавоварках й є ідеальним рішенням: швидко, зручно, стабільно смачно.

Для збереження смакових якостей та продовження життя меленої кави чалди упаковують у фольгу, що дозволяє відчути аромат свіжомеленої кави. Правильно упаковані чалди можуть зберігатися до 2 років, не втрачаючи своїх характеристик. Одна «таблетка» разрахована на одну чашку еспресо й містить 7 грам меленого зерна. Такий стандарт пакування кави називається «E.S.E.» - «легке приготування еспресо». Перевага такого приготування - кавомашина вже враховує тонкощі професійного приготування. Але споживач може самостійно регулювати міцність кави за допомогою контролю кількості води, що подається.

Приготування кави в чалдах не потребує володіння спеціальними навичками. Щоб приготувати таку каву, потрібно покласти таблетку в кавоварку і через 25-30 секунд отримати ароматний, смачний напій. Після варіння витягують використаний пакетик з гущею і викидають. Кавомашина залишається чистою, мити її не обов'язково, так як вона залишається чистою. Працюють чалдові кавомашини безшумно, займають мало місця та не вимагають спеціального обслуговування. Окрім кави ці машини можуть заварювати різний чай.

Зараз в онлайн магазинах представлені суміші в пакетиках, зібрані в різних куточках планети. Система «E.S.E.» дозволяє купувати різні суміші на будь-який смак, змінювати за власним бажанням сорт і виробника кави. Популярними виробниками кави в чалдах є «Blaser», «Caffe Poli», «Gimoka», «ISLA», «Lavazza», «Ambassador», «Buondi», «Covim», «Ducale», «Gemini», «ILLY, «Kimbo», «Lucaffe», «Musetti», «Pera», «Veronesi».

Готові напої мають яскравий смак, наприклад «Blasercafe Lilla e Rose» з легкою гіркуватістю і солодким присмаком, медовим ароматом з акордами карамелі, екзотичних квітів, волоського горіха та цитрусових; «Blasercafe Sera» декофеїнізована кава з насиченою солодкістю в поєднанні з елегантною гіркуватістю і легкою кислинкою; «Ambassador Espresso» з міцним і насиченим смаком, може стати ідеальним напоїм зранку; «Buondi Office Comfort» з легкою кислинкою та насиченим смаком, підійде до споживання зранку; «ISLA» з довгим приємним шоколадним та медовим післясмаком, піходить для ранкового кавування й післяобіднього відпочинку.

Кава в чалдах стає дуже популярною на ринку України, особливо в офісах. Власники приватних будинків та квартир також почали частіше використовувати чалди. Головними причинами вибору є економія часу, можливість присвятити себе роботі або сім'ї, отримати стабільно якісний напій.