Світові компанії-виробники щороку випускають на ринок новинки пестицидів для захисту культурних рослин, такі препарати називають оригінальними. З часом, при збільшенні попиту на ринку, інші виробники виготовляють копії цих препаратів, які називаються аналогами (чи дженериками). В багатьох дистриб’юторів та в інтернет-магазинах продають обидва види препаратів, асортимент гербіцидів та інших ЗЗР можна дізнатися на https://makagro.com.ua/.  Це зумовлено значною різницею в ціні. Тому дуже важливо розібратися, що таке аналоги та чи варто їм довіряти.  Адже все частіше фермери та агрономи задають питання щодо доцільності такої економії та використання аналогів. Чи все ж таки купити більш відомий та перевірений оригінальний препарат?

Виготовлення нового препарату - це завжди затратний та довготривалий процес. Великі компанії вкладають значні грошові ресурси у наукові досліди, перевіряючи діючі речовини, їх сумісність, властивості, післядію, та інші нюанси, що будуть впливати на ефективність їх використання. Наукові дослідження зазвичай тривають від 3 до 10 років, а після вдосконалення та повноцінної перевірки, препарат патентують. Для того щоб компанія виробник змогла повернути витрачені кошти та щось заробити без конкуренції, вона отримує патент на 20 років. Тільки після закінчення дії цього патенту інші виробники мають право виготовляти схожий препарат. В результаті, на основі вже перевірених діючих речовин та при дотриманні технології, компанії  починають виробляти аналоги, які обов’язково на протязі 3-х років перевіряються та удосконалюються. І тільки після суворої перевірки, їх реєструють та можуть продавати на ринку. 

За рахунок того, що створення нового препарату вимагає значно більших витрат, ніж створення його копії, оригінальні препарати значно дорожчі за аналоги. 

Звичайно, дженерик частково відрізняється від оригіналу, тому що технологію його створення ніхто своїм конкурентам віддавати не буде. Аналог буде мати ту ж саму діючу речовину та в тій самій концентрації. Але технологія його виробництва буде частково відрізнятися, адже допоміжні речовини, що використовуються у приготуванні, можуть бути іншими. Проте, якщо звернути увагу на ефективність дії препарату, норми та умови його використання, суттєвої різниці не буде.

Є багато думок та суперечок з цього приводу, адже траплялися випадки коли фермери купували неякісні препарати-аналоги, що погано працювали, мали більшу, ніж було зазначено, післядію, пригнічували основну культуру або погано прибирали забур’яненість в порівнянні із оригінальними імпортними препаратами. Але все це відноситься лише до неякісних аналогів або їх підробок. Щоб не попасти на фальсифікаті, потрібно дотримуватися основних правил –  купувати препарати лише у перевірених компаній, що прозоро працюють та реалізують тільки сертифіковану продукцію.

Отже, якщо дійти до висновку то обираючи між аналогом провіреного виробника та оригіналом, ви ніякої різниці у їх ефективності дії та використанні не побачите, проте витрати будуть значно відрізнятися. Тому, на сьогодні, все більше фермерів та агрономів надає перевагу саме препаратам-аналогам. Є господарі, які користуються виключно оригінальними препаратами, але як говориться «кожен сам собі господар»  і обирає те що йому до вподоби.