Флизелин - один з найбільш екологічних матеріалів. Тому, вибираючи флізелінові шпалери, ви можете бути впевнені в тому, що крім красивого одягу для стін, ви купуєте екологічно чистий матеріал. Так давайте розберемося, що ж це за чудове настінне покриття, яке ви можете придбати на https://vashinterier.ua/catalog/shpalery-1/styl/klasychnyy-1/?

Шпалери з флізеліну - це покриття, що складаються з двох шарів: декоративного верхнього шару, від якого залежать експлуатаційні якості шпалер - чи будуть вони «дихати», легкі чи в догляді, який буде термін їх життя; і флізеліновій підкладки. Підкладка і дала загальну назву цих шпалер.

Верхній шар покриття може бути двох видів - вініловим і флізеліновим. Вініл відноситься до більш економічному класу і досить простий в догляді, не вигоряє, не боїться води, і в цілому, недорогий. Флізелін має ті ж переваги, але крім них, володіє ще одною дуже важливою властивістю - він повітропроникний.

Розповімо докладніше про ці два матеріали

Вініл, або, по-іншому, полівінілхлорид - покриття з полімерними включеннями і, як правило, спеціальним противогрибковим просоченням. ВЦе безбарвна пластмаса з хорошими експлуатаційними властивостями - вініл стійко витримує помірне вплив вологи, жиру, солі, сонця. Але полівінілхлорид - це тільки верхній декоративний шар, а не основа шпалер.

Флізелін - це спресовані целюлозні волокна, пов'язані спеціальними добавками і невеликою кількістю поліестеру.

Флізелінові та паперові шпалери можна вважати практично «близькими родичами» - саме через целюлозну основу обох видів. Але на цьому їх родинний зв'язок закінчується - кількість целюлози, спосіб спрессовування і обробка у них сильно відрізняються.

Тому флізелін, звичайно, йде на кілька порядків вище простого паперу і має унікальні властивості:

  • він м'який і одночасно міцний - не рветься і швидко розправляється, якщо його зім'яти, а це значить, що процес поклейки флізелінових шпалер стає приємним і не принесе неприємних сюрпризів;
  • при намоканні швидко висихає, не даючи усадки, тому просочившись клеєм на стіні, шпалери збережуть свою форму і «притягнуті» шви не розійдуться;
  • легко клеїться на більшість поверхонь: бетонну, гіпсокартонну, дерев'яну або обштукатурену основу; при цьому клей наноситься прямо на стіну - саме полотно змащувати не потрібно;
  • легкий в нанесенні фарби і фарбувати можна кілька разів;
  • гладкий флізелін не так просто забруднити; володіє пиловідштовхуючими властивостями;
  • легкий в демонтажі - при знятті шпалери спокійно відходять від поверхні без попереднього змочування і не залишають слідів.