Сьогодні ви дізнаєтеся, які фактори впливають на курс валюти. Ми розглянемо всі найважливіші питання, які можуть вплинути на обмінні курси валют Суми, і як обмінний курс іноземних валют правильно визначається щодо національної валюти. Виявляється, сама економіка країни має найбільший вплив.

Від чого залежать курси валют?

Курс валюти залежить:

1. від того, скільки ринок хоче валюти придбати, тобто попит,

2. скільки валюти в наявності, тобто пропозиція.

Отже, на валюти поширюються ті самі правила, що й на будь-який інший "товар". Якщо попит на валюту перевищує пропозицію, її курс збільшиться, і навпаки, якщо на ринку надто багато даної валюти, її курс зменшиться. Це цілком очевидно, але тут виникає питання, що визначає той факт, що валюти мало або багато, або скільки людей хочуть її купити або продати.

Торговий баланс країни має найбільший вплив на обмінний курс

На попит валюти найбільше впливає торговельний баланс країни-емітента. Торговий баланс - це просто різниця між імпортом та експортом країни, тобто скільки товарів та послуг країна купує за кордоном та скільки вона продає. Під країною розуміються як приватні особи, так і держава, і перш за все - приватні компанії, які купують та продають товари у валюті, яка вас цікавить. Щоб придбати ці товари, вони повинні спочатку обміняти власну валюту на цільову валюту в банку або обмінному пункті.

Якщо попит на товари та послуги, що постачаються в тій чи іншій валюті, високий, її вартість зросте. Якщо її вартість надто зросте, товари з країни перестануть бути привабливими за кордоном, оскільки їх ціна буде занадто високою.

Процентні ставки, політика центрального банку

Саме з цієї причини, серед іншого, центральні банки, тобто установи, відповідальні за контроль грошової маси, намагаються стабілізувати ситуацію на валютному ринку, щоб не допустити девальвації (зменшення вартості) валюти або надмірного збільшення її вартості.

Найчастіше для цього центральні банки використовують процентні ставки. Простіше кажучи, процентні ставки визначають, скільки банку виплачують позики. Чим більше позик, наприклад для інвестицій приватних компаній, тим більше грошей в обігу.

Валютні резерви та інші активи НБ

Окрім процентних ставок, центральні банки мають інші інструменти, за допомогою яких вони можуть стабілізувати курс валюти. Один з них - це валютні резерви. Це просто іноземні валюти та інші активи (наприклад, золото), якими володіє центральний банк.