В наш час все більше здійснюється транзакцій в Інтернеті. Більша частина цих операцій відбувається за допомогою мобільних телефонів, тому питання безпеки та надійності переведення коштів є основною проблемою.

Платіжна система являється найкращим і найзручнішим варіантом для багатьох користувачів. Покупці все частіше використовують систему електронних платежів та віртуальних гаманців, що дозволяють здійснювати покупки, не відкриваючи дані своєї картки продавцю.

Існують багато варіантів таких систем, серед яких найпопулярніші - PayPal, CrossPay, Apple Pay та Google Pay.

З чого все починалось?

На протязі більшої частини історії люди не носили з собою грошей, щоб купувати речі. Фактично вони були як спосіб обчислення кредитів та боргів.

Та все змінилось, коли у 1946 році американський банкір Джон Біггінс винайшов карту Charg-It. Це була перша в історії кредитна картка. У Великобританії перша кредитна картка з'явилась в 1966 році. Слід виділити й те, що в 1964 році ввели Систему збору прямих дебетів.

Платіжна система повністю змінила наш спосіб здійснення покупок. Вважається, що одна із перший компаній, яка здійснила онлайн-платіж, була піцерія Pizza Hut. Компанія представила можливість клієнтам замовляти їжу на веб-сайті із 1994 року. Незадовго після того, компанія Coca-Cola у 1997 році дає дозвіл на перший мобільний платіж.

Останнім нововведенням у платіжній системі є включення віртуальної валюти. Біткойн став золотим стандартом у віртуальних валютах, і був створений у 2009 році.

Які переваги та недоліки платіжних систем

Платіжні системи, що здійснюють обробку оплати, отримують від клієнта оплату з кредитної або дебетової картки та пересилають гроші на ваш рахунок.

Крім того, дані системи пропонують корисну альтернативу для підприємств, що мають малий оборот від операцій з картками або не можуть відкрити рахунок онлайн-продавця в інтернет-еквайрингу.

З допомогою платіжної системи ви:

  • звільнитесь від адміністративного обов'язку управління даними про картки клієнтів;
  • будете позбавлені від необхідності налаштовувати безпечні та надійні платіжні системи;
  • у них менш суворі процедури подання заявок ніж в інших системах.

А також від вас не вимагатимуть надати детальну інформацію про свій бізнес-план, історію торгівлі та постачальників.

Головними недоліками є те, що клієнт може побачити, що платіж не надходить безпосередньо на вашу картку, навіть якщо вони проводять транзакцію через ваш веб-сайт. Платіжні системи можуть утримувати оплати протягом розрахункового періоду 30-60 днів до того, як гроші надійдуть на ваш рахунок.