Незважаючи на очевидні переваги закону, що привласнює закладам з азартними розвагами офіційний статус, в парламенті залишаються депутати, які як і раніше не довірливо ставляться до ідеї легалізації. Зважаючи на це, у Верховній Раді був зафіксований ряд законопроектів, які передбачають зміни в процедурі і навіть пропозицію з забороною видачі ліцензій.

Поточна ситуація

З моменту підписання закону здійснена колосальна робота — від створення регулюючого органу до внесення близько 700 правок. І, хоча повноцінний запуск кампанії було відкладено, чотири місяці поточного року показали, що амбітні плани уряду цілком здійсненні. За цей період до держбюджету країни надійшло понад півмільярда грн з очікуваних 7,4 млрд.

У той же час у фінальній версії документа присутні спірні моменти, викликані діяльністю різних політичних сил. На даний момент на розгляд ВР надано кілька альтернативних проектів. Серед них:

1. Фракція ОПЗЖ в особі Наталії Королевської з рекомендаціями заборонити азартні ігри. Причому це стосується як стаціонарних закладів, так і онлайн-казино.

2. Члени партії «Слуга народу» Андрій Мотовіловец і Олег Марусяк пропонують виключити із закону статтю, яка регулює відбір членів КРАІЛ. Відповідно до їхніх вимог, цими питаннями має займатися Кабінет Міністрів.

3. Юлія Тимошенко подала на розгляд законопроект, покликаний поліпшити захист населення України від гральної залежності. Пропонується розширити область медійного простору, на яких буде заборонена реклама подібних клубів, а також опрацювати список осіб, які мають можливість подати заяву на відсторонення гравців від азартних розваг.

Поки ж легалізація йде повним ходом. На рахунку Комісії більше 20 виданих ліцензій. Серед них 14 дозволів для гральних клубів на території готелів, одна — для букмекерської контори і 7 — для онлайн-майданчиків. До слова, саме на віртуальну галузь зроблені найвищі ставки. Але через непросту процедуру подачі документації, такі популярні українські клуби, як Вулкан 777, ДжойКазіно та інші, тільки готуються до відправки заявки на отримання дозволу.

Ситуація в інших країнах

Позитивним прикладом для української влади може послужити Латвія, парламент якої відхилив правки консервативних партій, спрямовані на посилення вимог до грального ринку. Головною ідеєю обмежень є створення здорового суспільства, адже за статистикою, більше 80 тис. латвійців страждають на ігроманію, а для 15 тис. ця проблема перейшла в стадію критичної. Виходом з ситуації, що склалася, автори законопроекту бачили зменшення кількості закладів з азартними іграми в країні.

Однак, незважаючи на вагомі аргументи, поправки були відхилені, що викликало запеклі суперечки. За словами противників грального бізнесу, політичні сили, які не підтримали обмеження, стануть “чумою” для латвійського народу.