Сучасний студійний мікрофон здатен фіксувати невловимі слухом тонкощі звукового апарату, та надавати запису ефектів «живого звуку». Загалом такі пристрої використовуються для запису вокалу або акустичних інструментів, а також при озвучуванні кіно і відео. Вони оснащені спеціальною технологією шумозаглушення, що дозволяє записувати голос без сторонніх шумів. Студійний мікрофон https://xoko.ua/product-category/studijni-mikrofoni/ — це показник професіоналізму всієї студії.

Основні характеристики

З мікрофонами доводиться мати справу чи не кожній другій людині, незалежно від його ставлення до музики. При цьому однозначно визначити якісну модель за об'єктивними критеріями вдається не завжди, тому вибір мікрофона залишається непростим завданням. Якісний студійний мікрофон дарує своїм власникам багато можливостей у світі звукозапису. На ринку є пристрої на будь-який бюджет. Дорогий мікрофон зазвичай звучить краще дешевого, але є винятки. Його оптимальні характеристики розрізняються залежно від призначення, типу аудіо, яке повинно буде зчитуватися, акустики приміщення або майданчика, для якого призначається пристрій. Через те, що поверхні приміщень професійних звукозаписних студій обшиваються спеціальними матеріалами, пристрій повинен підбиратися виключно під такі особливості. Акустику без ретельних вимірів врахувати важко, але тип аудіо та призначення допомагають звузити область пошуку. Доступні моделі, які можна назвати лідерами продаж: Marshall Electronics MXL 770, AKG Perception 120 USB, Behringer C1U, XOKO Premium MC-210, XOKO Premium MC-200, XOKO MC-100.

Джерело живлення

Сьогодні записати пісню або кавер в прийнятній якості можна навіть вдома. Потрібно тільки зібрати комплект техніки. Основними характеристиками мікрофонів можна вважати механізм звукозчитування, чутливість, вид діаграми спрямованості, частотний діапазон і інтерфейс підключення. Серед всіх наявних механізмів звукозчитування найбільшого поширення набули два — електродинамічний, або стрічковий, і конденсаторний. Основна перевага електродинамічного мікрофона — його невимогливість до гнізда підключення. На відміну від нього конденсаторний мікрофон підключають тільки до гнізда з фантомним живленням. Недолік в студійних чи концертних умовах виправдовує себе високою якістю зчитування сигналу. Для запису дома не має сенсу витрачати величезні гроші на крутий студійний мікрофон, отже, менш чутливий і більш доступний варіант може бути кращим вибором. Найдешевші моделі для початківців: BEHRINGER C-1U, Samson C01U PRO, sE Electronics X1.

Чутливість

Люди мають звичку неконтрольовано віддалятися від мікрофона. Чутливість пристрою допомагає зменшити втрату звукового сигналу внаслідок руху вокаліста. Чутливість нерідко є одночасно у вигляді діаграми спрямованості, оскільки в більшості професійних мікрофонів вона має нерівномірну форму. Кругова діаграма спрямованості рідко вибирається розробниками, оскільки в такому випадку мікрофон вловлює не тільки звук, що йде від музичного інструменту або вокаліста, але і всі сторонні шуми. Єдина ситуація, коли це актуально — студійний запис декількох інструментів одночасно. В інших випадках краще вибирати мікрофон з односторонньою діаграмою спрямованості, яка підходить для виступів, або двосторонньої, «вісімкою» — вона зручна для інтерв'ю, коли пристрій повинен вловлювати голоси двох людей. Кращі моделі для бюджетної студії: Shure SM57, M-Audio Nova, Audio Technica AT2020, XOKO Premium MC-220.

Частотний діапазон та інтерфейс підключення визначають рівень мікрофона і його сумісність з різними пристроями. На ринку радіотоварів в асортименті представлені як вокальні мікрофони, з особливо рівномірної амплітудно-частотною характеристикою в області спектра, що відповідає людському голосу, так і інструментальні, з розширеним діапазоном. Всі вони підтримують проводове XLR або бездротове з'єднання з радіоканалом. Щоб отримати повну свободу дій, можна придбати мікрофон зі вбудованим радіопередавачем. В такому разі не доведеться плутатися в кабелях.