Дресирування цуценяти ‒ це дуже важливий процес. І справа стосується не тільки звичайної слухняності, завдяки якому тварина буде виконувати команди свого господаря. Дресирування дає змогу собаці активніше проводити свій час. Воно сприяє кращому розвитку організму, а також формує відповідний характер тварини. Здебільшого пухнасті компаньйони дуже раді провести максимум часу зі своїм власником за іграми та виконанням деяких команд. А для деяких порід ‒ це оптимальний варіант, куди подіти надлишкову енергію (наприклад, для ротвейлерів або хаскі).

Як відбувається дресирування собак

Відразу потрібно зазначити, що дресирування собак краще починати у юному віці. Додатковим бонусом стане запрошення спеціаліста ‒ кінолога, який допоможе побудувати правильний зв’язок між господарем та його улюбленцем.

Із самого початку потрібно вирішити, що саме ви хочете отримувати від дресирування собак. Базовий послух від тварини дає змогу краще контролювати її поведінку. Наприклад, щоб вона не рила ями на подвір’ї або не бігала за іншими тваринами під час прогулянки. Виконання команд потребує більш комплексного підходу до дресирування.

Щоб розпочати дресирування собаки в домашніх умовах, потрібно звернути увагу на 4 основних чинники:

1. Мотивація. Тварина має бути зацікавленою в процесі навчання. Саме тому виконання команд має супроводжуватися винагородою: хвалінням або смаколиками від Purina One чи Pro Plan. Ці дії мають відбуватися відразу після виконання завдань. Негативну мотивацію краще не використовувати, бо від неї може зникнути бажання собаки тренуватися. А ось негативне підкріплення небажаної поведінки ‒ це дуже дієве рішення.

2. Підготовка. Щоб тварина була підготовленою до дресирування, не варто змушувати її виконувати команди на повний шлунок. Вона має бути трохи голодною, але при цьому погуляти перед цим та сходити в туалет.

3. Оптимальна погода. Якщо на вулиці надто сильна спека або дощ, то краще перенести дресирування. Та й вам буде приємніше проводити час з улюбленцем у комфортну погоду.

4. Місце дресирування. Потрібно подбати про місце трохи далі від інших людей, автомобільних доріг тощо. Це дасть змогу собаці зосередитися на виконанні команди.

Якщо говорити про вік для дресирування, то найкращим варіантом стануть заняття після того, як тварині виповниться 6–7 місяців. Деякі породи можуть починати вивчати команди раніше ‒ приблизно з 3-місячного віку.