Ось ви стоїте в супермаркеті перед поличкою. Або ж відкрили сайт, що продає міцні напої з доставкою. Ви хочете придбати гарний коньяк, але не бажаєте платити зайвого? Як не помилитись та зробити правильний вибір? Дуже просто − ось 6 правил, які допоможуть вам не помилитись. 

1 Три зірочки

Дорогий − не означає найкращий. Кожен рік витримки додає ноток до букета та нулі на цінник. Але з роками коньяк стає не тільки ароматнішим, але й втрачає легкість. З дубової бочки в напій потрапляють не тільки ароматичні речовини, але ще й дубильні. Вони роблять напій важким та терпким. 

Правило тут − чим дорожче коньяк, тим важче його пити. Це задоволення для знавців. Відпивати маленькими ковточками, годинами тримаючи в руках склянку. Насолоджуватись ароматом, чекати, поки коньяк "розкриється". Задайте собі питання − чи цього ви хочете?

Якщо ви купуєте коньяк для того, щоб він став головним напоєм вечірки, то обирайте наймолодший спирт. Беріть "три зірочки". Але нехай це буде продукт найдорожчого на найвідомішого бренду. Від компанії, якій ви довіряєте. 

2 Найпростіший коктейль

Це нам може видатись дивовижним, але французи розбавляють коньяк частіше, ніж вживають його нерозбавленим. Так, в європейській культурі прийнято дуже рідко вживати напої з міцністю 40% чи навіть більше, в чистому вигляді. Й це нормально. 

Спробуйте, за французьким рецептом, додати в коньяк виноградний сік у пропорції один до одного. Ви отримаєте практично ідеальний коктейль − солодкий, достатньо міцний, ароматний. Від такого напою не відмовляться ні чоловіки, ні жінки. Ваші гості будуть задоволені. 

Разом з коньяком придбайте ще сік. Поставте на стіл високі склянки, а не келішки. Вашим гостям це сподобається. 

3 Грузія, Вірменія та інші країни з терен колишнього СРСР 

Для того, щоб робити якісний коньяк, потрібно мати великі запаси старих спиртів. З витримкою 10, 20, 30 та навіть 50 років. Бо навіть у найдешевший, трирічний, коньяк додають трішки старого спирту. Тому в цьому бізнесі так цінується довжина історії та розмір підвалу з дубовими бочками. 

В СРСР великі запаси старих спиртів залишились тільки на території України. А грузинам та вірменам довелось купувати їх у Франції. Тому вітчизняний коньяк зазвичай значно перевершує по всім параметрам імпортний, привезений з ближнього закордоння. 

При загальних рівних обирайте продукцію вітчизняних виробників. Звичайно, не варто чекати, що український "тризірковий" буде перевершувати вірменський "п'ятизірковий". Але він точно буде кращим, ніж конкурент з тою самою витримкою.

4 Французький коньяк − на подарунок

Якщо ви не можете назвати бодай трьох виробників з Нової Аквітанії та не знаєте, як розшифровується абревіатура XO, то краще не витрачайте гроші. Купуйте дорогий французький коньяк тільки в якості дорогого подарунку. 

Для цієї ролі він підходить ідеально. Подарувавши пляшку французького коньяку, ви продемонструєте власну щедрість, тактовність та смак. Й не переймайтесь, яку саме пляшку вибрати. Орієнтуйтесь на ціну, форму та поради продавця. Так ви точно не помилитесь.

Джерело - https://spirt-opt.site/uk/category/cognac-uk/