ZPeh0udU6IReDCYwF5RuHiBpuWD4JvMaittZdEXfQsloPoBOYGUNDxcIvLFyA7aLlew6oTBHQBJRrtvChODKWvD5gundlYCDfmtbDD2acUAYq4yrUywySk2HDji7P42BIwhYfb-_60NcXTHe3Q

Програміст володіє не лише мовами програмування. Наразі, аби досягти успіху у цій сфері, отримувати гарну зарплатню та працювати в міжнародній компанії, потрібно знати англійську мову. Сьогодні для того, хто працює із програмним забезпеченням, вона має стати мало не другою рідною. Це реалії сучасного світу IT, де той, хто не знає англійської термінології та не розуміє технічної документації, не досягає успіху. Більшість інформаційних ресурсів та професійної літератури зараз створено саме англійською.

Крутий розробник сьогодні – це не той, хто вміє писати будь-які коди та програми, а той, хто додатково досконало володіє англійською. Якщо подивитися вимоги будь-якої компанії на посаду фахівця у сфері IT або програміста, знання англійської на високому рівні там завжди є обов’язковим. Гарний розробник повинен знати також розмовну мову для вільного спілкування із іншими фахівцями в чатах, та добре володіти бізнес-термінологією.

Для чого розробникам знати англійську

Ця мова є найбільш вживаною у всіх сферах бізнесу, й саме її визнано мовою міжнародного спілкування. Багато шкіл зараз проводять курси англійської для IT спеціалістів, адже саме їм вона потрібна найбільше. Майже половина замовлень у сфері інформаційних технологій щодо розробки програмного забезпечення надходить від іноземних спеціалістів, які говорять англійською.

Отже, володіння дає фахівцеві декілька важливих переваг:

  • співробітництво з іноземними колегами. Сфера IT інтернаціональна, отже, в українських офісах можуть працювати й програмісти, які приїхали з-за кордону. А якщо фірма має представництва в інших країнах, володіння англійською обов’язкове навіть для бухгалтера;
  • нові кар’єрні можливості. Людина, яка вільно володіє англійською, особливо у своїй сфері діяльності, завжди зможе знайти цікаву роботу на гарну зарплату в іноземній компанії;
  • розуміння специфічної термінології. Особливо враховуючи ту, яка зустрічається у спеціалізованій літературі. Англіцизми часто застосовують і під час обговорення робочих тем.

Більше того, володіння англійською допомагає простіше й легше розуміти технічну документацію, а також спілкуватися у міжнародних спільнотах.

Як вивчити англійську

Потрібно:

  • визначити свій рівень;
  • поставити конкретну мету;
  • знайти найбільш підходящий спосіб для вивчення;
  • вивчити лексику по темах.

Дізнатися більше можна тут solid.com.ua.