Польові рольові ігри проводяться, виходячи з назви, в поле. Не обов'язково, звичайно, саме на сільськогосподарських територіях. Це загальне визначення місця проведення наймасштабніших рольових ігор живої дії. Як ігрового майданчика можна використовувати будь-яку відкриту або пересічену місцевість або спеціально обладнане місце - полігон. Головне, щоб простір було необмежено, так як поміститися в ньому має як мінімум 200-300 чоловік. Деякі польові рольові ігри збирають до трьох тисяч учасників.   Організацією рольової гри займається полігонна команда. Це професіонали, які займаються забезпеченням матеріальної бази, транспортними перевезеннями, здійснюють комунікацію між учасниками до початку гри. Самі вони участі в грі не беруть.  

За сюжетом польові рольові ігри поділяються на:  

1. Ігри фентезі - як правило, середньовічні мотиви, втілюються з використанням всього доступного антуражу: обладунками, мечами, кіннотою, імітацією будівель лицарської епохи;  

2. Ігри по історичним подіям - за основу беруть якийсь історичний факт, найчастіше битву, яку відіграють за участю всіх можливих персонажів, в тому числі і реально існували;  

3. Гра за мотивами фантастики - техногенні ігри, які найчастіше проводяться з опорою на літературні та кіносценарії;  

4. Тематичні, захід світського спрямування - всілякі бали і вечори, суть яких - у відтворенні атмосфери, дотриманні всіх тонкощів антуражу, часто на шкоду сюжету і динаміці;  

5. Змішані.   Польові рольові ігри характеризуються такими особливостями, як театральність, відносність часу і простору, командность, насиченість батальними сценами і віртуальність ігрової ситуації.  

Також крім чисто ігрового компонента, проведення польових рольових ігор передбачає такі організаційні моменти, як необхідність дістатися до місця проведення гри, подбати про туристичний спорядженні і запасти продукти. Крім цього, учасники повинні бути готові до всіх незручностей життя в умовах відносно дикої природи.

Чомусь вважається, що все краще роблять не у нас, а десь за морем. Те ж стосується і рольових ігор. Так, частина правди в цьому є, і бестселери, безумовно, виробляються в США і Японії. Але існують і російські рольові ігри, цікаві будь-якого геймера. Більш того, ігр цих багато, вони часто оригінальні і досить хороші.   Кращі російські рольові ігри ось уже майже 15 років розробляються групою компаній Nival. Цей холдинг є російським і створений Сергієм Орловим. У сферу інтересів компанії входять майже всі можливі рольові комп'ютерні ігри: розраховані на багато користувачів, гонки, музичні ігри і класичні стратегії. Найвідомішим проектом групи розробників компанії є гра Heroes of Might & Magic V. Цей проект компанія продовжила після того, як New World Computing передала їй права на ідею.  

Якщо розібратися, то абсолютно всі найвідоміші російські рольові ігри родом зі світу Nival. Візьмемо, наприклад, список найпопулярніших онлайн ігор. Половина - виробництва саме російської компанії. Всі ж знають про ігри Аллоди: Друк Таємниці, Прокляті землі, Деміурги, Операція Silent Storm. А все це - російські гри, світи яких є унікальними як за задумом, так і по виконанню.   Крім того, в Росії створюються і такі унікальні проекти, як «Бліцкриг». Це гра з історичним подіям, персонажі якої - реальні політичні фігури. Гра - це можливість по-новому переписати історію в режимі віртуальності.