Зараз на ринку є безліч різних готових кормів, і тому власникам собак складно вибрати ідеальний корм. Володарі собак шукають новий сухий корм для собак з багатьох причин: у зв'язку з віком собаки, її масою тіла, фізіологічним станом, захворюваннями або коли бачать, що куплений раніше корм не підходить нашому вихованцю.

За якими критеріями вибирати корм

При виборі їжі для тваринки, враховуйте кілька важливих факторів, щоб забезпечити собаці всю необхідну енергію та поживні речовини. Переконайтеся, що корм має збалансований склад, який включає всі необхідні вітаміни, мінерали та білки. Смак та прийнятність для вашої собаки також є важливими, оскільки це означає, що вона буде їсти свою їжу з задоволенням.
Потреба в енергії та основних поживних речовинах змінюється більш-менш значно залежно від:

- віку;

- фізіологічного стану (зростання, вагітності, періоду лактації);

- способу використання собаки;

- довжини її вовни або температури навколишнього середовища.

Метаболізм тварини та її потреба у різних поживних речовинах змінюються з віком. Цуценятам потрібно більше білка, вітамінів, мінералів та інших інгредієнтів (в інших пропорціях), ніж дорослим собакам. Потреби поживних речовин також різняться у старих собак. У них уповільнюється метаболізм, катаболізується більше клітин тіла, ніж анаболізується, збільшуються проблеми зі здоров'ям, змінюються зуби тощо. Саме тому виробники ділять свою продукцію на:

- корм для цуценят;

- корм для дорослих собак;

- та корм для літніх собак.

Корм за розміром породи

У собак дрібних порід швидкий обмін речовин (швидко перетравлюють їжу). Їхні енергетичні потреби по відношенню до маси тіла можуть бути на 60% вищими, ніж у великих собак. У них маленькі щелепи та зуби (тут важливий розмір їхнього крокету). Тому при виборі корму для собак дрібних порід слід звертати увагу на:

- високий вміст якісного та легкозасвоюваного білка, що дає енергію;

- правильну кількість калорій при збереженні невеликої порції корму;

- збагачення корму легкозасвоюваними інгредієнтами, що підтримують правильну кишкову флору;

- та невеликий розмір гранул у разі сухого корму.

Годування неправильним кормом, особливо у великих порід, може призвести до дефектів розвитку, переважно кісткової системи. Щоб дбати про оздоровлення суглобів, зверніть особливу увагу на раціон вашого собаки. Високий вміст хондроїтину та глюкозаміну сприяє зволоженню хряща та стимулює оновлення його клітин. Здоров'я суглобів також підтримується додаванням поліненасичених жирних кислот EPA та DHA.