Навіть найдосвіченіші поціновувачі, купуючи біле сухе вино, не завжди впевнені, чи варто звертати увагу на позиції, витримані в дубових бочках. Найбільший страх покупців полягає в тому, що напій втратить характерні смако-ароматичні властивості.

Думка, що біле сухе вино краще пити молодим, насправді не є помилковою, однак не варто прив’язувати потенціал до зберігання виключно до кольору. Вміст алкоголю, показники кислотності та в’язкості — фактори, які визначають, чи покращиться біле сухе вино з плином часу.

Регіон — відправна точка в пошуках

Якщо вирішили придбати сухе біле вино для поповнення особистої колекції, звертайте увагу на виноробні регіони Старого Світу на кшталт Долини річки Мозель у Німеччині. Прохолодний клімат сприяє виготовленню сухих білих вин із яскраво вираженою кислинкою, придатних для витримки. Інші регіони, варті уваги:

  • Ельзас і Бордо у Франції;
  • Долина Клер в Австралії;
  • північні регіони Каліфорнії;
  • окремі виноробні зони в Чилі й Аргентині.

Враховуйте сортовий склад

Теруар безпосередньо впливає на біле сухе вино, однак особливості використаного винограду не менш важливі. Світлі сорти, придатні до довготривалого зберігання, характеризує високий вміст кислот і екстракту — нерозчинних органічних сполук, які безпосередньо впливають на смакові властивості ягід. Хороші варіанти:

  • «шардоне»;
  • «рислінг»;
  • «шенен блан».

До цього списку також можна додати «семільйон», особливо вирощений в Австралії. Білі сухі вина з «макабео» краще шукати в Ріосі (Франція), а «педро хіменес» у Монтильї (Іспанія).

Методи оброблення винограду: на якому варіанті зупинитися під час купівлі

Прекрасне вино народжується ще у винограднику, але деякі методи покращують його характеристики. Наприклад, коли винороб вдається до ферментації на дріжджовому осаді, це захищає напій від окислення на початковій стадії витримки, а надалі додає складності смаку й аромату. Біле сухе вино, виготовлене з використанням такого методу, можна знайти за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/belye.html/f/sweet-sukhe.

Умови зберігання в магазині та вдома

Білі сухі вина чутливіші до природного та штучного світла, ніж червоні, саме тому їх часто розливають до пляшок із темно-зеленого або темно-коричневого скла. Якщо прогулюєтеся крамницею фізично, ніколи не купуйте напої, на які потрапляє сонячне світло. Зупиніться на пляшках, розташованих на полицях позаду.

Після повернення додому залиште біле сухе вино в темному та прохолодному місці. Рекомендована температура — +10–12 ⁰C. Обов’язково контролюйте показники вологості, щоб запобігти розвитку плісняви під корком. Уникайте вібрацій, здатних пошкодити скло.

Якщо все-таки вибрали легкий та фруктовий совіньйон-блан, відкорковуйте його відразу, не зволікаючи з насолодою.