Смартфон — це незамінний помічник у повсякденному житті. Але його постійне та активне використання може призводити до уповільнення роботи: застосунки відкриваються довше, екран зависає, батарея швидко розряджається. Чому це стається та що робити, розглянемо в статті.
Чому смартфон починає гальмувати?
Зазвичай причини погіршення роботи гаджету прості й найбільш розповсюдженими є:
-
переповнена внутрішня пам’ять;
-
багато зайвих застосунків, які не використовуються;
-
застаріла версія операційної системи;
-
постійна фонова активність ресурсоємних програм.
Гарна новина полягає в тому, що часто вирішити ці проблеми можна самостійно, без потреби звертатися до сервісних центрів. Достатньо регулярно виконувати кілька простих операцій та оптимізувати налаштування.
Неможливо таким способом вирішити лише одну проблему — морально та технічно застарілий смартфон. Оновити гаджет, підібравши модель під свої потреби та бюджет можна в магазині Цитрус за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony/tn_skladyvayushchiysya-smartfony/.
Очищення сховища та пам’яті
Насамперед необхідно позбавитися від застосунків, які давно не використовуються. Операційна система раз на кілька місяців сама може нагадувати про необхідність очищення та показувати список невикористовуваних програм.
Ще одним пожирачем простору є кеш. У ньому постійно створюються тимчасові файли, які необхідні для швидкої роботи застосунків. Однак із часом їх збирається забагато й телефон може гальмувати. Очистити їх можна через налаштування.
Месенджери в процесі роботи активно завантажують мультимедійні файли, чим засмічують пам’ять системи. Регулярно необхідно очищувати:
-
папки завантажень;
-
медіафайли месенджерів;
-
дубльовані файли.
Крім того, у налаштуваннях програм можна відключити функцію автоматичного завантаження зображень та відео, аби зменшити кількість такого контенту.
Оптимізація системи
Застаріле програмне забезпечення може працювати неповноцінно. Регулярно звертайте увагу на актуальність версії встановлених програм та оновлюйте їх через Play Market та App Store. Оновлення також потребує операційна система. Коли виходять нові версії, смартфон автоматично пропонує апгрейд.
Регулярне перезавантаження допомагає закривати фонові процеси, очищувати оперативну пам’ять:
-
рекомендований перезапуск раз на 5-7 днів;
-
перезавантаження після встановлення програм.
Фонові процеси
Навіть без втручання користувача багато програм постійно працюють у фоні. Тим самим вони постійно використовують оперативну пам’ять та розряджають акумулятор. Особливо багато ресурсу відбирають месенджери, соціальні мережі та мапи. На Android і iOS можна вимкнути фонову активність для не важливих програм.
Важливо проводити такий моніторинг роботи на регулярній основі, таким чином можна продовжити термін роботи гаджета, збереже час та нерви користувача.