Із 12 травня жителі Полтави можуть отримувати воду лише за графіком – подачу планують здійснювати раз на три дні. Про це інформує «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.

«Полтавська думка» з посиланням на керівника  КП «Полтававодоканал» Юрія Заставського інформує, це рішення аргументують  складною фінансовою ситуацією підприємства.

На сесії облради, яка відбулася 29 квітня, депутати вирішили звернутися до уряду. Під час засідання Заставський наголосив: станом на 1 квітня 2025 року водоканал заборгував понад 40 мільйонів гривень за електроенергію.

Основна причина – тариф не відповідає ринковим умовам: у розрахунках закладено 6 гривень за кіловат, тоді як реально підприємство платить близько 10 гривень. Щомісяця борг зростає на 17–19 мільйонів гривень.

У 2025 році Полтавська ОВА вже двічі виділяла кошти з резервного фонду для покриття різниці в тарифах. У квітні підприємство знову звернулося за допомогою для погашення боргів за лютий і березень, однак відповіді досі немає. Через це, за словами керівника, водоканал може вдатися до обмеження водопостачання.

Втім, Заставський наголосив: це – крайній крок. Він запропонував альтернативні рішення:

  • встановлення економічно обґрунтованого тарифу на воду та водовідведення на рівні держави;
     
  • надання компенсацій та субвенцій із бюджету;
     
  • запровадження пільгових тарифів на електроенергію для водоканалів.

Він також підкреслив, що введення графіка призведе до проблем із водою в лікарнях, дитячих садках, школах та унеможливить стабільну роботу пожежних гідрантів.

У разі запровадження обмежень, підприємство обіцяє забезпечити підвіз води, але лише до ключових об’єктів – залежно від технічних можливостей.

Директор фіндепартаменту ОВА Павло Кропивка заявив, що джерело проблеми – у нерівномірному розподілі ресурсів і повноважень: фінансування надходить у громаду, а обов’язки — на обласну раду. З 2022 року на водоканал і теплоенерго було виділено 700 мільйонів гривень, із них 140 мільйонів – торік.

26 квітня виконувачка обов’язків міського голови Полтави Катерина Ямщикова прокоментувала ситуацію з можливим обмеженням водопостачання в місті. Вона зазначила, що «Полтававодоканал» є обласним підприємством, на яке міська влада не має жодного впливу, і розкритикувала відсутність системних рішень з боку керівництва водоканалу. Ямщикова також висловилася проти використання відключень води як інструменту тиску на місто та мешканців. Як один із варіантів розв'язання ситуації, вона запропонувала передати «Полтававодоканал» з обласної у міську власність, щоб чітко визначити відповідального за роботу підприємства.

Станом на 5 травня, ситуація залишається неврегульованою: ні з міською, ні з обласною владою конкретних домовленостей немає. Однак керівник водоканалу сподівається, що ще є час для досягнення компромісу й уникнення жорстких заходів.