Державний фонд планує получити з продажу майно ліквідованих банків п’ять млрд. грн. Як передають «Бізнес.Вести» про це сказав заступник директора та розпорядник ФГВФО. І зазначив, що всього від реалізації активів проблемних організацій збираються отримати 50 млрд. грн. Державніторги.онлайн конфіскату ліквідованих банків допоможуть здійснити продаж майна.

Більша частина цієї суми (близько 37 млрд. грн.) піде на погашення заборгованості Фонду банків перед НБУ за кредитами рефінансування: центробанк активно кредитує ФГВФО з 2014 р., щоб той міг своєчасно і в повному обсязі виплачувати компенсації вкладникам проблемщиків. Також Фонд сподівається частково відшкодувати свої витрати, виплатами вкладникам банків-банкрутів.

Як повідомив директор, на поточний момент вже стартував продаж майна 15 банків, узгодили ліквідаційну базу. А незабаром на продаж будуть виставлені і активи VAB-Банку, Імексбанку і банку "Надра". Продаж активів Брокбізнесбанку, продовжиться тільки після переоцінки та затвердження ціни майна.

І хоча озвучені ФГВФО плани здаються надто оптимістичними, враховуючи, що в 2014 р. Фонд продав банківського майна всього на суму 312 млн. грн., незалежний фінансовий експерт Павло Крапівін, запевняє, що завдання цілком здійсненне. Правда, на досягнення цих показників знадобиться від трьох до п'яти років.

Більш того, на думку старшого партнера адвокатської компанії "Кравець та Партнери" Ростислава Кравця, поліпшивши організацію роботи Фонду з продажу банківського майна, можна було б отримати значно більшу суму.

Основними покупцями банківського майна, за словами Кравця, виступають перекупники. "В першу чергу отримуються кредити забезпечені заставами нерухомості і легковим автотранспортом", — говорить він.