Є одна роль телевізора в нашому житті, добре знайома більшості мам - це роль помічника. Яка це спокуса включити дитині мультфільм, і спокійно робити справи, яких у нас завжди вистачає. Як часом хочеться нам трохи побути у спокої, у своїх думках і справах! Я дуже добре розумінню ці материнські бажання і сама іноді їх випробовую. Вже за цієї причини варто купити телевізор, до того ж перед екраном буде привід зібратися усією родиною.

Давайте поміркуємо, яку роль грає TV особисто для Вас. Напевно, для багатьох з нас, перегляд TV - це можливість розслабитися і отримати задоволення. Принаймні, найчастіше у дорослих людей це так. Адже у нас з Вами є життєвий досвід, який дозволяє нам фільтрувати інформацію, що поступає з екрану, щось допускати, а щось не приймати. У нас є втома і багато турбот, які знижують силу сприйняття того, що ми бачимо на екрані. для наших дітей все зовсім інакше! Для них телевізор - это цілий світ: захоплюючий, захоплюючий за собою і позбавляючий дитину власної волі. Думаю, багато хто з вас помічав, що дитина може захоплено, трохи відкривши рот дивитися звичайну рекламу або новини. Він увесь йде туди! При цьому у дітей життєвий досвід зовсім малий і дуже багато вільної енергії, тому сприйняття все того, що показують по TV неймовірно гостре і живе.

І наше батьківське завдання - навчити дітей правильно використати телевізор. Щоб він був учителем життя і іноді помічником, але ніяк не агентом чужого впливу.

Причому помічником він може бути не лише в тому, щоб чимось зайняти дитину, а і в тому, щоб зблизитися з ним. Але це можливо тільки у тому випадку, якщо ми знайдемо час подивитися TV разом з дитиною і дійсно від душі зануритися в загальне переживання, обговорення або просто радість і сміх (залежно від жанру контенту). А вчителем телевізор стає у тому випадку, якщо ми, переглядаючи фільм з дитиною, разом робимо якесь відкриття, виведення. Дитина відчуває і усвідомлює щось таке, що згодиться йому в житті. Наприклад, це може бути якийсь фільм, в якому герой спочатку ледачий і непримітний. Але потім, зробивши над собою вольове зусилля, здолавши лінь і інерцію, він змінює своє життя, стає яскравою і цікавою особою.

Добре мати під рукою список фільмів, які учать чомусь, несуть в собі якийсь урок, мудрість. Спочатку це можуть бути мультфільми і фільми-казки, а потім і дорослі фільми. У такому метафоричному виді дитина з набагато більшим полюванням засвоює усе це, чим, якби ми просто читали йому моралі.